Puchar prezesa KSC pojechał do Elbląga [ZDJĘCIA]. Meble Wójcik wygrały wszystkie mecze

Superligowa drużyna KS Meble Wójcik Elbląg okazała się najlepsza w IV Turnieju o Puchar Prezesa Krajowej Spółki Cukrowej, którego organizatorem było SPR Pomezania Malbork. Elblążanie w przekonujący sposób wygrali wszystkie mecze.

W dwudniowych zawodach systemem "każdy z każdym" rywalizowały Meble Wójcik, dwa zespoły pierwszoligowe: Warmia Traveland Olsztyn i Polski Cukier Pomezania Malbork oraz mołdawski Olimpus 85 Kiszyniów.

W piątek w meczu otwarcia Mołdawianie pokonali 36:23 Warmię. Następnie szczypiorniści z Malborka zmierzyli się z elblążanami, nawiązując wyrównaną walkę do przerwy (13:14), ale w drugiej połowie już zaczęli tracić dystans i ostatecznie przegrali 20:27.

Kolejne spotkania zostały rozegrane w sobotę. W swoich meczach złudzeń rywalom nie pozostawiały Meble Wójcik, pokonując Olimpusa 31:21 i Warmię 28:19. Polski Cukier Pomezania najpierw - znowu siedmioma bramkami - uległa zespołowi z Olsztyna 22:29 (14:15), a wieczorem wygrała z Mołdawianami 29:26.

Tabela końcowa
1. Meble Wójcik Elbląg
2. Olimpus 85 Kiszyniów
3. Warmia Traveland Olsztyn
4. Polski Cukier Pomezania Malbork

Dla malborskiej drużyny wynik w turnieju towarzyskim był sprawą drugorzędną.

- Ten turniej zawsze jest jednym z pierwszych punktów naszych przygotowań do sezonu. Nawet gdy mieliśmy mocny skład ligowy, nie udawało nam się wygrać. Dla mnie najważniejsze jest sprawdzenie poszczególnych zawodników, poszczególnych elementów gry pod kątem sezonu, który jest dla nas najważniejszy - mówi Igor Stankiewicz, trener Polskiego Cukru Pomezanii.