Puchar prezesa KSC w Malborku [ZDJĘCIA]. Trofeum pojechało na Mołdawię razem z Olimpusem '85

Mołdawianie okazali się nalepsi spośród czterech drużyn rywalizujących w III Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezesa KSC w Malborku. Gospodarze zajęli drugie miejsce.

Zawody zorganizowane przez SPR Polski Cukier Pomezania trwały dwa dni. O piątkowych meczach malborskiego turnieju możesz przeczytać tutaj: Rozpoczął się III Turniej o Puchar Prezesa KSC [ZDJĘCIA]

W pierwszym sobotnim meczu Meble Wójcik Elbląg nadspodziewanie gładko poradziły sobie z Olimpusem '85 Kiszyniów, wygrywając 30:18 (17:7). Najskuteczniejszy wśród "meblarzy" był Grzegorz Dorsz, który trafił do bramki 8 razy. Najwięcej dla Mołdawian rzucił Alexandr Pervanciuk - 7.

Malborscy szczypiorniści sobotę rozpoczęli od remisu 21:21 (10:10) z Sokołem Browarem Kościerzyna. Pojedynek bardzo twardy, momentami - gdy zawodników ponosiło, stawał się brutalny. W końcówce pierwszej połowy podopieczni trenera Igora Stankiewicza mogli mieć do siebie sporo pretensji za całą serię niecelnych rzutów i podań. Po przerwie do końca walczyli o wygraną. W ostatnich sekundach, przy stanie 21:21, udaną interwencją popisał się Marcin Kochański, młody bramkarz pozyskany z MMTS Kwidzyn, ale miejscowi nie wykorzystali atutu posiadania piłki.

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Sibiga, Kochański - Cieślak 7, Perwenis 5, Michałów 3, Dukszto 2, Maluchnik 2, Wiak 2 oraz Boneczko, Cielątkowski, Dawidowski, Nawrocki, Gryz.

W trzecim sobotnim spotkaniu, a piątym w całym turnieju Sokół Kościerzyna, na pewno zmęczony meczem z Polskim Cukrem Pomezanią, uległ Olimpusowi 30:33, ale do przerwy prowadził 17:16. Najwięcej bramek dla Sokoła zdobył Szymon Kmieć, dla Mołdawian - Alexandr Pervnanciuk; obaj po 7 trafień.

Na koniec towarzyskich rozgrywek zmierzyły się drużyny z Malborka i Elbląga. Gospodarze, przegrywając już 0:3, szybko doprowadzili do remisu, a w późniejszym okresie znowu przewagę uzyskali goście (prowadzili nawet 9:5, 10:6). Od 25 minuty inicjatywę przejęli jednak malborscy szczypiorniści, którzy zdołali od stanu 8:11 doprowadzić do wyniku 12:11.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13. Drugą część spotkania celnym rzutem rozpoczął Łukasz Cieślak, najskuteczniejszy w malborskim zespole, i już do końca meczu malborczycy utrzymywali się na prowadzeniu. Drużyna z Malborka wygrała z Meblami Wójcik 25:22.

Polski Cukier Pomezania: Kądziela, Sibiga, Kochański - Cieślak 9, Michałów 6, Cielątkowski 4, Nowaliński 2, Maluchnik 2, Dawidowski 1, Nawrocki 1 oraz Wiak, Boneczko.
Najwięcej bramek dla elblążan: Piotr Adamczak, Michał Tórz - po 6.

Komplet wyników: Meble Wójcik Elbląg - Sokół Browar Kościerzyna 23:25 (10:13), Polski Cukier Pomezania - Olimpus '85 Kiszyniów 31:33 (18:16), Meble Wójcik - Olimpus 30:18 (17:7), Polski Cukier Pomezania - Sokół 21:21 (10:10), Sokół - Olimpus 30:33 (17:16), Polski Cukier Pomezania - Meble Wójcik 25:22 (13:13).

Klasyfikacja końcowa: 1. Olimpus '85 Kiszyniów - 4 pkt, 84-91 w bramkach; 2. Polski Cukier Pomezania - 3 pkt, 76-76; 3. Sokół - 3 pkt, 76-77; 4. Meble Wójcik - 2 pkt, 75-68.

Turniej zwłaszcza dla trzech polskich drużyn był dobrym przetarciem przed zbliżającym się sezonem w I lidze, który rusza w połowie września. Niestety, nie obyło się bez kontuzji. Tylko w meczu Pomezanii z Sokołem ucierpiało aż trzech zawodników. Kamil Dukszto wpadł na ścianę popchnięty podczas ataku przez gracza z Kościerzyny. Natomiast Grzergorz Perwenis po oddaniu rzutu przypadkowo uderzył rękę w głowę Mariusza Czaję. Dla pierwszego z nich skończyło się na złamaniu palca, dla drugiego - na rozciętym czole.