Radunia Stężyca - Grom Nowy Staw 1:2 (0:0), Relax Ryjewo - Delta Miłoradz 1:1 (1:0)

Grom Nowy Staw pokonał na wyjeździe 2:1 Radunię Stężyca w 5 kolejce V ligi. To trzecia wygrana nowostawian, a druga pod rząd. Smaku zwycięstwa nie zaznała w tym sezonie jeszcze Delta Miłoradz. W ostatniej kolejce miłoradzanie zremisowali na wyjeździe 1:1 z Relaxem Ryjewo.

Marek Kwiatkowski, trener Gromu Nowy Staw, zapowiadał przed meczem z Radunią, że jego zespół pojedzie do Stężycy po trzy punkty i słowa dotrzymał. Nowostawianie wygrali 2:1 po golach Michała Tomczyka (70 minuta meczu) i Kamila Gronkowskiego (75). Prowadzili wtedy 2:0, ale dali sobie strzelić jedną bramkę.

- Od pierwszej do ostatniej minuty nie ulegało wątpliwości, że byliśmy zespołem lepszym - mówi trener Marek Kwiatkowski.

Grom grał w składzie: Ćwiek – Błaszczak, Danielak, Błażek, Jagielski, Szweda, Gajewski, Resmerowski, Satyński, Tomczyk (80 Kaszuba), Gronkowski.

W następnej kolejce Grom (4 miejsce w tabeli, 9 punktów) podejmie na swoim boisku Powiśle II Dzierzgoń (13 miejsce, 5 pkt.). Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 16.

Nie wiedzie się ciągle Delcie Miłoradz. W pięciu dotychczasowych meczach podopieczni Radosława Szczuchniaka zanotowali trzy porażki i tylko dwa remisy. Po raz drugi punktami podzielili się w Ryjewie. Choć trzeba przyznać, że za ten jeden punkt należą się piłkarzom z Miłoradza gratulacje, bo przez ponad połowę meczu grali w dziesięciu. W 42 minucie za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, z boiska musiał zejść Michał Barnaś.

Delta straciła gola już w 10 minucie, a wyrównująca bramka padła w 80 minucie. Strzelił ją Tomasz Jeleń.

Delta grała w składzie: Dus – Cicherski (75 Ulkowski), Lenkiewicz, Woliński, Kępka, Modrzejewski (80 Podlewski), Neumann, Jeleń, Barnaś, Kotowski, Szklarczyk.

Kolejnym rywalem Delty (15 miejsce, 2 pkt.) będzie Radunia Stężyca (6 miejsce, 8 pkt.). Spotkanie odbędzie się na boisku w Miłoradzu. Początek o godz. 16.