Raport AP Malbork po ligowym weekendzie 18-19 października

RK
To był ostatni ligowy weekend dla większości drużyn Akademii Piłkarskiej Malbork w rundzie jesiennej. Dwa spotkania do rozegrania ma jeszcze zespół w kategorii wiekowej junior C2.

Jako pierwsza swoje zmagania rozpoczęła drużyna juniora C2 (13-14 lat), która w Smętowie Granicznym wygrała 4:3. Trzy bramki zdobył Kacper Żurawski i jedną Adam Nierzwicki.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, ale do szatni to malborczycy zeszli przy prowadzeniu 3:2. Lepiej też zaczęli drugą połowę, strzelając gola na 4:2. Pod koniec spotkania gospodarze zdobyli bramkę kontaktową.

Skład Akademii:  Kacper Kowalczyk, Maciej Musialski, Karol Berkowski, Oskar Temczuk, Szymon Dreszler, Michał Sadowski, Adam Nierzwicki, Kacper Wdowiak, Nikodem Lemański, Jakub Gordon, Kacper Żurawski.

Tego samego dnia wyjazdowe spotkanie w Stegnie rozegrali seniorzy, którzy ulegli 1:4 Morzu. Honorową bramkę dla Akademii zdobył Tomasz Pietruszyński. Porażka zepchnęła malborską drużynę (17 pkt) z 2 na 4 miejsce w tabeli grupy VII B-klasy. Na fotel lider wskoczyło Morze (19 pkt).

W niedzielne przedpołudnie swój mecz rozegrała drużyna juniora D2. Mecz z KS Czernin zakończył się remisem 2:2, a bramki dla AP zdobyli Czesław Raburski i Radosław Pietkiewicz.

Na zakończenie ligowych zmagań w weekend zespół juniora B uległ KP Starogard 2:3. Bramki zdobyli Marcin Bochyński i Daniel Tobolski, który pokonał bramkarza gości z połowy boiska.