Rzemieślnik Malbork drugi w Turnieju o Bursztynową Sztangę

Rzemieślnik Malbork zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju o Bursztynową Sztangę w Nowym Dworze Gdańskim.

W nowodworskim turnieju wzięło udział 21 reprezentantów ośmiu klubów. Do klasyfikacji generalnej zaliczane były wyniki trzech zawodników z danego klubu i w tym zestawieniu Rzemieślnik Malbork zajął drugie miejsce z dorobkiem 1007,3 pkt. Zwyciężył Zawisza Bydgoszcz, którego zawodnicy uzyskali 1075,1 pkt. Trzeci w klasyfikacji klubowej był Atleta Gdańsk – 1000,7 pkt.

Rzemieślnik został sklasyfikowany wyżej m.in. od występującego w tym roku w ekstraklasie Startu Grudziądz, który zajął 4 miejsce (986,9 pkt.), czy pierwszoligowego Horyzontu Mełno – 5 miejsce (908,4 pkt.).

W Nowym Dworze Gdańskim wystartowali też reprezentanci wicemistrzów Polski - Tarpana Mrocza. Klub ten wystawił jednak tylko dwóch sztangistów i mimo zajęcia trzeciego i czwartego miejsce w rywalizacji indywidualnej nie mogli uplasować się wyżej wśród klubów.

Najlepszy wynik zawodów uzyskał Damian Wiśniewski z Zawiszy Bydgoszcz (74,3 kg), który w dwuboju uzyskał 301 kg, co przełożyło się na 386,9 pkt.

Drugie miejsce zajął Bartosz Samp z Rzemieślnika (92,3 kg), który wyrwał sztangę ważącą 150 kg i podrzucił 180 kg, co dało mu 379,5 pkt.

Na jedenastym miejscu zawody ukończył Karol Klimaszewski (107,6 kg) – 140 w rwaniu, 170kg w podrzucie – 336 pkt.

19 miejsce zajął Daniel Kuczyński (87 kg) – 112 kg w rwaniu, 135 kg w podrzucie – 291,8 pkt.