Pomorskie Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności sprawdzi na początku listopada miejsca w naszych miastach, gdzie przebywają osoby bezdomne.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak na koniec listopada, dni są wyjątkowo ciepłe, ale noce do przyjemnych nie należą. Jeśli wiesz, gdzie przebywają osoby bezdomne na terenie powiatu malborskiego, możesz poinformować pracowników schronisk dla bezdomnych, nie czekając na akcję Pomorskiego Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności.

Przeczytaj o akcji poszukiwania bezdomnych na Facebooku

Schroniska dla bezdomnych w powiecie malborskim:
- Centrum Socjalne Dom Fides w Malborku, ul. Rolnicza - tylko dla mężczyzn (po adaptacjach pomieszczeń przeprowadzonych w poprzednich latach jest 90 miejsc. Nr tel. - 55 273 40 65;
- schronisko dla mężczyzn w Szawałdzie, prowadzone przez stowarzyszenie Agape. Numery telefonów do tej placówki: 510 262 494 (pracownik socjalny), 510 262 483 (kierownik);
- Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia Agape w Nowym Stawie - hostel opiekuje się bezdomnymi osobami niepełnosprawnymi oraz matkami z dziećmi, które nie mają dachu nad głową. Nr. tel. - 55 271 50 53.


Policja na bieżąco, podczas codziennych patroli, sprawdza, czy osoby bezdomne nie potrzebują pomocy. Z sygnałami można dzwonić pod nr tel. 55 270 28 10 lub 997.

Przeczytaj:
Mróz jest śmiertelnie groźny dla bezdomnych

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!