Siatkarki Atomu Trefla mistrzyniami Pomorza! Jurand z brązowym medalem

Obie malborskie drużyny siatkarskie zdobyły medal mistrzostw województwa pomorskiego juniorów i jednocześnie uzyskały awans do ćwierćfinału krajowego czempionatu.

Żeńska drużyna Atomu Trefla wywalczyła w Gdańsku złoty medal mistrzostw Pomorza, a męski zespół Juranda Malbork przywiózł medal brązowy.

Siatkarki Atomu Trefla były faworytkami w finale wojewódzkiej rywalizacji i są wymieniane w gronie zespołów, które powalczą także o medal mistrzostw Polski. Udowodniły to w Gdańsku pokonując po 3:0 dwie drużyny APS Rumia oraz 3:2 Gedanię Gdańsk.

Jurand po dwóch porażkach z zespołami Trefla Gdańsk pokonał 3:1 zespół z Pruszcza Gdańskiego, dzięki czemu zapewnił sobie trzecie miejsce w mistrzostwach województwach i awans do ćwierćfinału MP.

Więcej o przebiegu gdańskich turniejów, składach drużyn i planach na kolejne etapy rozgrywek przeczytasz w piątkowym (10 lutego) wydaniu "Dziennika Malborskiego".