Siatkarki Orła Malbork wicemistrzynami Polski juniorek!

Orzeł przegrał w finale mistrzostw Polski juniorek 0:3 z Legionovią Legionowo, ale zdobywając srebrny medal zawodniczki z Malborka osiągnęły największy sukces klubu w tej kategorii wiekowej.

Orzeł Malbork ma już na koncie tytuł mistrzyń Polski w kategorii młodziczek i kadetek, ale wciąż nie mógł się pochwalić medalem w rywalizacji najstarszych zawodniczek w rozgrywkach młodzieżowych. Do niedzieli (17 kwietnia). Tego dnia Orzeł zagrał w finale turnieju MP w Luboniu i choć przegrał 23:25, 17:25, 16:25, to siatkarki z Malborka mogły unieść ręce w geście tryumfu, bo dokonały historycznego dla klubu wyczynu.

Trzeba pamiętać, że ta drużyna dopiero za rok osiągnie w pełni wiek juniorski, więc jest ogromna szansa, że w 2017 roku juniorki Orła staną na najwyższym podium mistrzostw Polski.

Skład Orła Malbork na mistrzostwa Polski: Julia Balewicz, Marta Błaszczyk, Dagmara Dąbrowska, Aleksandra Droździak, Monika Fedusio, Daria Grochowska, Klaudia Kostkowska, Natalia Krupa, Agata Michalewicz, Paulina Rekowska, Michalina Sikora, Aleksandra Żurawska.

Wielkie gratulacje należą się całemu zespołowi, ale indywidualny sukces osiągnęła też Agata Michalewicz, która została wybrana najlepszą rozgrywającą mistrzostw.

Przebieg turnieju finałowego mistrzostw Polski w wykonaniu Orła można sprawdzić - TUTAJ