Siatkarki z Malborka pokonały Czeszki w ostatnim meczu MŚ w Portugalii

W środę (16 kwietnia) siatkarki z Malborka rozegrały ostatni mecz w szkolnych mistrzostwach świata. Uczennice Gimnazjum nr 3 pokonały w nim Czeszki i ostatecznie zajęły 11 miejsce w MŚ.

Mecz siatkarek z Malborka rozpoczął się w środowe południe. Lepiej zaczęły go reprezentantki Polski wgrywając pierwszego seta 25:22. Czeszkom udało się doprowadzić do remisu poz wygraniu drugiej partii 25:11. W tie-breaku znów lepsze były uczennice Gimnazjum nr 3. Decydującego seta wygrały 15:5.

Dzięki zwycięstwu nad reprezentacją Czech reprezentacja Gimnazjum nr 3 zajęła 11 miejsce w szkolnych mistrzostwach świata.

Udział malborskich siatkarek w zawodach w Portugalii nie jest jedynym polskim akcentem. W rywalizacji mężczyzn biorą udział uczniowie Gimnazjum nr 15 Sportowego w Bydgoszczy. Oni w środę zagrają w finale MŚ. O złoty medal powalczą z reprezentacją Tajwanu. Początek spotkania o godz. 18. Link do transmisji - TUTAJ