Siatkówka. Minuta ciszy przed meczem II ligi. Golden Orzeł przegrał z Energetykiem II po tie-breaku [ZDJĘCIA]

W 20 kolejce II ligi kobiet Golden Orzeł Malbork był bliski pokonania dużo wyżej notowanego Energetyka II Poznań. W niedzielę dziewczyny awansem rozegrały mecz z Pałacem II Bydgoszcz - w tym przypadku nie udało się zdobyć chociaż jednego punktu.

Mecz z Energetykiem zgodnie z terminarzem ustalonym przez Polski Związek Piłki Siatkowej musiał się odbyć w sobotę (19 stycznia) - dniu żałoby narodowej. Obie drużyny, zanim przystąpiły do rywalizacji, minutą ciszy uczciły pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nie było też zwyczajowej oprawy muzycznej.

Gospodynie (10 m.) pokazały różne oblicza w pojedynku z trzecią drużyną tabeli. W pierwszym secie przewagę osiągała to jedna, to druga ekipa, ale w końcówce "Goldenki" były skuteczniejsze i wygrały do 22. W drugiej odsłonie z kolei przyjezdne w pewnym momencie odskoczyły i pokonały zespół malborski do 18.
Trzeci set to niemal kopia bardzo wyrównanej pierwszej partii - znowu Golden Orzeł wygrał do 22. Czwarta odsłona stała pod znakiem zupełnej dominacji Energetyka - gospodynie zdobyły zaledwie 10 punktów. No i tie-break, bardzo zacięty, ale niestety przegrany przez podopieczne trenerów Pawła Tercjaka i Szymona Żołędziewskiego do 13.

"Goldenki" zdobyły cenny 1 punkt i traciły tylko dwa "oczka" do Politechniki Poznańskiej, z którą walczą o miejsce w bezpiecznej ósemce. Dzień później nie udało się jeszcze bardziej zmniejszyć tego dystansu w rozegranym awansem na swoim parkiecie spotkaniu z wiceliderem, Pałacem II Bydgoszcz. Wydawałoby się, że nasz zespół miał mniej do powiedzenia niż kilkanaście godzin wcześniej, bo uległ przyjezdnym 1:3 (15:25, 18:25, 25:19, 18:25).

- Ale niedzielny mecz był lepszy w naszym wykonaniu niż sobotni, wynik tego nie oddaje. Rywalki były bardzo silne fizycznie, nie mogliśmy ich zablokować. Dopiero w trzecim secie dziewczyny odrzuciły je zagrywką i udało się go wygrać - relacjonuje Paweł Tercjak.

W rundzie zasadniczej Golden Orłowi do rozegrania został już tylko wyjazdowy mecz ze Spójnią Stargard.