Siatkówka. Orzeł Malbork zajął 8 miejsce w finale mistrzostw Polski juniorek

Siatkarki Orła Malbork zakończyły rywalizację w mistrzostwach Polski juniorek na 8 miejscu.

Juniorki Orła Malbork są ósmą drużyną w Polsce. W sobotę zakończyły udział w turnieju finałowym MP w Wieliczce, w którym rywalizuje osiem najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej.

W sobotę w meczu o 7 miejsce w turnieju przegrały z PTPS Piła 2:3 (25:12, 19:25, 27:25, 17:25, 8:15).

Wcześniej pisaliśmy...

Porażkami 0:3 z Pałacem Bydgoszcz, 1:3 z Budowlanymi Łódź i 2:3 (25:27, 25:22, 20:25, 25:22, 10:15) z MKS Dąbrowa Górnicza zakończyły rywalizację w fazie grupowej mistrzostw Polski juniorki Orła Malbork.

Orzeł zajął trzecie miejsce w tabeli i zagra o 7 miejsce w zawodach z PTPS Piła. Spotkanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 10. Mecz można zobaczyć na żywo - TUTAJ

Po pierwszej, środowej porażce z Pałacem Bydgoszcz drugie spotkanie Orła, rozegrane w czwartek z Budowlanymi Łódź, miało wielkie znaczenie dla dalszych losów drużyny z Malborka w turnieju finałowym MP. Podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka, niestety, nie sprostały przeciwniczkom.

Po pierwszych dwóch setach "Orzełki" były w bardzo trudnej sytuacji, bo przegrały 17:25 i 19:25, ale w trzeciej partii zdołały wyjść obronną ręką, rozstrzygając seta w stosunku 25:21. Pojawiła się nadzieja na doprowadzenie do tie-breaka, jednak zgasła ona w czwartej części meczu. Dziewczyny z Malborka uległy w niej 20:25, przegrały całe spotkanie 1:3 i teraz pozostaje im walka o 3 miejsce w grupie A z MKS Dąbrowa Górnicza, który również przegrał swoje dwa dotychczasowe mecze.

Orzeł Malbork: Paulina Rekowska, Dominika Mikołajewska, Katarzyna Kuleta, Małgorzata Wysocka, Daria Szczyrba, Agata Michalewicz, Aleksandra Żurawska (libero) oraz Michalina Sikora, Julia Balewicz, Dagmara Dąbrowska, Monika Fedusio.

Spotkanie Orła z MKS Dąbrowa Górnicza rozpocznie się w piątek o godz. 16.

UKS Orzeł Malbork jako jeden z ośmiu polskich klubów awansował do finału mistrzostw Polski w siatkówce w kategorii juniorek. W środę (15 kwietnia) po południu podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka spotkały się z drużyną Pałacu Bydgoszcz i niestety przegrały 0:3 (22:25, 23:25, 16:25).

Retransmisję meczu można obejrzeć - TUTAJ

Ta porażka oddala Orła od strefy medalowej, ale nie odbiera wszystkich szans. W czwartek po południu siatkarki z Malborka zmierzą się z Budowlanymi Łódź i to spotkanie muszą wygrać, jeśli chcą zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w swojej grupie.

Spotkanie z Budowlanymi rozpocznie się o godz. 16. Na żywo mecz będzie można obejrzeć - TUTAJ

Na zawody w Wieliczce pojechały: rozgrywające - Agata Michalewicz, Natalia Krupa, atakująca - Katarzyna Kuleta, przyjmujące - Dagmara Dąbrowska, Daria Szczyrba, Dominika Mikołajewska, Monika Fedusio, środkowe - Małgorzata Wysocka, Michalina Sikora, Paulina Rekowska, Julia Balewicz, libero - Aleksandra Żurawska, Małgorzata Łyczakowska.