Siatkówka. Trefl Malbork przegrał z Gedanią Gdańsk w rozgrywkach II ligi kobiet

Trefl Malbork przegrał 1:3 z Gedanią Gdańsk w meczu 8 kolejki II ligi kobiet. W weekend drugoligowe siatkarki rozegrają dwa kolejne spotkania.

Trefl Malbork przegrał dość niespodziewanie mecz z Gedanią Gdańsk w rozgrywkach II ligi. Biorąc pod uwagę wcześniejszy bilans ligowych zmagań faworytem spotkania były gospodynie, które plasowały się na 6 miejscu w tabeli i w dotychczasowych 5 meczach zgromadziły 10 punktów. Gedania do czwartkowego (12 listopada) pojedynku rozegrała 6 spotkań, w których zdobyła 5 punktów, co dawało im 8 lokatę w tabeli. Po meczu w Malborku gdańszczanki mają już 8 pkt. i awansowały w klasyfikacji o jedno oczko.

Pierwsze dwa sety Trefl przegrał do 23 i do 22 punktów. Trzecią partię gospodynie wygrały 25:21, ale jak się później okazało, był to jedyny powód do zadowolenia dla trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka. W kolejnym secie Gedania znów okazała się lepsza (25:22) i wygrała cały mecz 3:1.

Strata punktów może być jednak najmniejszym problemem dla szkoleniowców w obliczu kontuzji Moniki Fedusio, wyróżniającej się w tym sezonie zawodniczki. Przyjmująca Trefla pod koniec czwartego seta skręciła kostkę. Jeśli kontuzja okaże się poważna, to będzie to duże zmartwienie dla sztabu szkoleniowego.

Przed Treflem dwa kolejne drugoligowe mecze. W sobotę siatkarki z Malborka zmierzą się na wyjeździe z UŻKPS Kościan, a w niedzielę z KS Murowana Goślina. Mecz z Murowaną Gośliną II został przełożony na niedzielę w związku z oszczędnościami. Kościan i Murowana Goślina leżą blisko siebie, więc klub zagra z obiema drużynami w ciągu jednego weekendu, dzięki czemu zmniejszy koszty transportu.

UŻKPS Kościan w sześciu meczach zdobył 11 pkt. (13:9) i zajmuje 5 miejsce w tabeli. Murowana Goślina II po pięciu kolejkach pozostaje z zerową zdobyczą punktową i plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli.