Sparingi. Grom po pierwszym meczu kontrolnym. Pomezania wygrała z Rodłem

Czwartoligowy Grom Nowy Staw ma za sobą pierwszy sparing pod wodzą nowego trenera, Grzegorza Obiały. Dwa mecze kontrolne rozegrała Pomezania Malbork.

W pierwszym swoim sparingu nowostawianie spotkali się na sztucznej murawie przy Toruńskiej z trzecioligowym GKS Przodkowo. Po dobrej pierwszej połowie prowadzili 2:1 dzięki bramkom Tomasza Grabowskiego i Michała Pianki. Po przerwie podopieczni Grzegorza Obiały już nic więcej nie strzelili, nie stworzyli też sobie zbyt wielu okazji, natomiast rywale zdobyli dwie bramki i wygrali sparing 3:2.

Kolejny mecz kontrolny Grom ma zaplanowany w Elblągu - 3 lutego z II-ligową Olimpią.

Piątoligowa Pomezania Malbork w swoim drugim sparingu wygrała 6:1 (3:1) z A-klasowym Rodłem Kwidzyn. W piątkowy wieczór grę piłkarzom utrudniała gęsta mgła nad boiskiem przy Toruńskiej. Pierwsi bramkę zdobyli goście, ale potem strzelali już tylko miejscowi: Patryk Korynt, Radosław Migawski (dwie), Krystian Kielar, Paweł Błaszak (16-latek z zespołu juniorów młodszych Pomezanii) i Mateusz Włodarczyk (testowany piłkarz Żuław Nowy Dwór Gd.).

Pomezania (I połowa): O. Galeniewski - D. Jurczyk, Jeleń, Kobyliński, A. Galeniewski, Dryjas, Korynt, Kielar, Włodarczyk, Drewek, Migawski.

Pomezania (II połowa): Pelcer - Cicherski, Grędzicki, M. Jurczyk, Owsianik, Gdela, Błaszak, Włodarczyk, Tułodziecki, Drewek, Migawski.

Dwa dni wcześniej Pomezania rozegrała pierwszy sparing w okresie przygotowawczym, remisując 2:2 z drużyną juniorów starszych Stomilu Olsztyn z Centralnej Ligi Juniorów. Bramki: Migawski, Błaszak. 3 lutego malborczycy podejmą Wisłę Nowe, drużynę IV ligi kujawsko-pomorskiej.