Sparingi piątoligowców. Pomezania przegrała z Zatoką Braniewo

JS, rk
Zatoka Braniewo była trzecim sparingpartnerem Pomezanii Malbork przygotowującej się do rundy wiosennej V ligi. W piątkowy wieczór malborczycy przegrali 1:3.

Po trzech zwycięstwach: z Błękitnymi Stare Pole (1:0 i 6:0) i Żuławami Nowy Dwór Gd. (5:3) podopieczni trenera Przemysława Marusy sprawdzili swoją formę na tle czwartoligowca z woj. warmińsko-mazurskiego. Po rundzie jesiennej Zatoka zajmuje 8 miejsce w tabeli tamtejszej ligi.

Pierwsza połowa, w której piłkarze obu drużyn nie stworzyli zbyt wielu okazji bramkowych, zakończyła się remisem 0:0. Strzelanie goli rozpoczęło się zaraz po przerwie. W 50 minucie Pomezania objęła prowadzenie po uderzeniu swojego najskuteczniejszego gracza w okresie przygotowawczym, czyli Mateusza Daukszysa. Potem trafiali już tylko goście: w 53, 73 i 84 minucie.

Na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Toruńskiej w Malborku w ten weekend swoje sparingi rozegrają również dwaj inni nasi piątoligowcy. W sobotę o godz. 14 pierwszy swój mecz kontrolny zagrają piłkarze Gromu Nowy Staw. Rywalem będzie Olimpia Sztum. Z kolei Jurand Lasowice Wlk. w niedzielę o godz. 14 spotka się z Meteorem Pinczyn.