18+

Sparingi Pomezanii Malbork. Porażka z Bałtykiem Gdynia 0:10

O piątkowym (28 lutego) sparingu z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia piłkarze malborskiej Pomezanii powinni jak najszybciej zapomnieć. Goście dali malborczykom srogą lekcję futbolu, wygrywając 10:0.

Wyniki meczów kontrolnych nie są ważne, ale... nie zgadza się z tym na przykład Paweł Budziwojski, trener Bałtyku. - Ja zawsze mówię chłopakom, że mają dawać z siebie wszystko - powiedział nam szkoleniowiec gdynian.

I rzeczywiście jego podopieczni wzięli sobie to do serca, bo w piątkowym sparingu nie dali szans piłkarzom trenera Bogdana Kazojcia. Do przerwy gra była jeszcze w miarę wyrównana, prowadzona szybko z obydwu stron. Pomezania przegrywała po pierwszej połowie 0:4, a większość straconych goli to skutek prostych błędów w obronie.

W przerwie szkoleniowiec malborczyków dokonał kilku zmian i trzecioligowiec dominował jeszcze bardziej na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Toruńskiej.

Paweł Rybarczyk, dyrektor MOP Pomezania, na klubowej stronie www.pomezania.pl, przypomina, że tydzień wcześniej nasi czwartoligowcy rozgromili 11:1 piątoligowe rezerwy Concordii Elbląg, a teraz padł wynik odwrotny.

- Początek spotkania nie zapowiadał takiego pogromu i nawet pierwsza połowa nie była taka zła, jakby wynik wskazywał, jednak bądź co bądź Bałtyk pokazał, jak wiele jeszcze brakuje naszej młodej drużynie, aby rywalizować z rywalami z wyższego szczebla - ocenia Paweł Rybarczyk. - Oby nasi zawodnicy wyciągnęli wnioski z tej lekcji.

Ostatnim sparingowym przeciwnikiem malborczyków będzie Rodło Kwidzyn.