18+

Sparingi V ligi. Grom, Błękitni i Delta poprzegrywały swoje mecze

Piątoligowe zespoły z powiatu malborskiego rozegrały ostatnie sparingi przed piłkarską wiosną. Grom Nowy Staw, Błękitni Stare Pole i Delta Miłoradz jak jeden mąż przegrały swoje mecze kontrolne. W następny weekend (15-16 marca) rusza liga.

Nowostawski Grom w ostatnim sparingu przed ligą przegrał na swoim boisku 0:1 z Czarnymi Przemysław, przedostatnim zespołem grupy I w V lidze. Lekkie urazy i choroby spowodowały, że w sobotnim meczu linia obrony gospodarzy składała się z 17-latków.

- Bramkę straciliśmy w końcówce, ale dla mnie najważniejsze jest to, że zagraliśmy na trawie, bo tego nam brakowało - mówi Marek Kwiatkowski, trener Gromu.

W pierwszym meczu ligowym nowostawianie podejmą 15 marca o godz. 14 Radunię Stężyca.

Również z Czarnymi, ale z Pruszcza Gdańskiego, zajmującymi 4 miejsce w grupie I piątej ligi, zagrała w sobotę Delta. Miłoradzanie liczyli, że spotkanie zostanie rozegrane na naturalnej murawie, tymczasem gospodarze podjęli Deltę na sztucznej trawie. Pechowo ta zmiana zakończyła się dla Przemysława Kolora, który już w 10 minucie odniósł poważną kontuzję.

- Doszło do skręcenia stawu kolanowego. Nogę trzeba było włożyć w gips - mówi Tadeusz Majewski, prezes miłoradzkiej Delty.

Miłoradzanie przegrali ten sparing 1:3. Jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Tomasz Jeleń, przy stanie 0:2. Na inaugurację rundy wiosennej podopieczni trenera Radosława Szczuchniaka podejmą Centrum Pelplin (16 marca, godz. 12).

Błękitni Stare Pole w mijającym tygodniu rozegrali dwa sparingi. Najpierw pokonali 3:1 piątoligowe rezerwy Concordii Elbląg, a w sobotę ulegli 1:6 trzecioligowej Zatoce Braniewo. - Do przerwy przegrywaliśmy 0:2, w drugiej połowie weszli zmiennicy i gra wyglądała już gorzej - mówi Józef Osnowski, kierownik Błękitnych.

W pierwszym wiosennym spotkaniu staropolanie zagrają na wyjeździe z Wisłą Korzeniewo.