Spłonął budynek inwentarski w Kościeleczkach. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin

Na 70 tys. zł oszacowano straty po pożarze w budynku inwentarskim w Kościeleczkach. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Fot, Archiwum KP PSP Malbork)

W niedzielę (27 stycznia) ok. godz. 21 malborscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Kościeleczkach. Na miejsce udały się łącznie cztery zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Stawie i Stogach.

- W momencie dojazdu naszych zastępów objęty pożarem był już cały dach budynku inwentarskiego - mówi st. kpt. Janusz Leszczewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku. - Całkowitemu spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu pokryta dachówką i drewniany strop. Przyczyną pojawienia się ognia było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej.

Akcja gaszenia ognia z ziemi i z kosza drabiny trwała do ok. godz. 2. Do ok. godz. 4 teren zabezpieczali jeszcze strażacy ochotnicy ze Stogów. W budynku znajdowały się m.in. świnie, kury, słoma, warzywa i sprzęty gospodarcze. Zwierzęta udało się wyprowadzić z budynku. Straty oszacowano na 70 tys. zł.

Komentarze (1)

avatar

Wybierz kategorię