Stare Pole. Mistrzynie i mistrzowie powiatu malborskiego w koszykówce

Uczennice ze Starego Pola i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Malborku zostali mistrzami powiatu podstawówek w koszykówce. Turniej finałowy odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Starym Polu.

W finale dziewcząt reprezentacja SP w Starym Polu pokonała 8:4 SP 5 Malbork i 12:0 SP 2 Malbork. Dziewczyny z „piątki” wygrały z „dwójką” 8:2 i zajęły 2 miejsce.

0 pkt

Mistrzynie powiatu grały w składzie: Ada Baranowska, Daria Gwiazda, Agnieszka Jońca, Karolina Kasica, Anita Kazimierczak, Kinga Łukasiak, Wiktoria Mazurek, Julia Richert, Daria Romanowska, Weronika Zachariasz.

W kategorii chłopców w tym roku szkolnym najlepszą drużynę koszykówki w powiecie ma SMS działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. W finale powiatowym mistrzowie wygrali 22:2 ze Starym Polem i 13:7 z SP 5 Malbork. Drugie miejsce zajęli uczniowie „piątki” dzięki zwycięstwu nad staropolanami 14:13.

1. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Malbork
6 pkt

3 pkt
3. Szkoła Podstawowa Stare Pole

0 pkt

Zwycięska drużyna SMS grała w składzie: Dawid Gdaniec, Kacper Izba, Filip Jędrzyński, Sylwester Jurczyński, Radosław Klohs, Karol Królikowski, Samuel Lewandowski, Jakub Pirożek, Mateusz Pogorzelski, Marcel Rybarczyk, Filip Zieliński.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. - Oba turnieje odbyły się w hali Szkoły Podstawowej w Starym Polu. Serdecznie dziękuję panu dyrektorowi Tadeuszowi Kaczorkowi i kadrze nauczycieli wf. szkoły za pozytywny stosunek do sportu szkolnego i pomoc w organizacji zawodów - mówi Janusz Górski z PSZS. - Uczestnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi pucharami. Zwycięzcy zagrają w półfinale wojewódzkim.