W Starym Polu trwają XVIII Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne. Tereny targowe można zwiedzać jeszcze w niedzielę do godz. 17.

Na wrześniowej imprezie w Starym Polu tradycyjnie można zaopatrzyć się m.in. w drzewka, sadzonki, wszystko, co wiąże się z ogrodnictwem. Targi na stałe zapisały się w kalendarzu imprez plenerowych organizowanych w województwie pomorskim. Organizatorzy co roku goszczą wielu wystawców nawet z całego kraju. Tak jest i tym razem.

Ok. 200 wystawców prezentuje m.in. bogaty wybór materiału szkółkarskiego-owocowego i ozdobnego, narzędzia ogrodnicze, wyposażenie ogrodów i mieszkań, nawozy i środki ochrony roślin, odnawialne źródła energii, produkty pszczelarskie. Są też inne branże, np. budownictwo, systemy grzewcze, motoryzacja, wikliniarstwo. Targom towarzyszy również wystawa rzemiosła artystycznego, produktów regionalnych i tradycyjnych oraz wystawa gołębi i ptaków ozdobnych.

W sobotę można było posłuchać zespołów ludowych, które pokazały swoje umiejętności podczas Staropolskiego Przeglądu Piosenki Biesiadnej "Śpiewaj razem z nami". Z kolei Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Nowym Dworze Gdańskim drugi rok z rzędu zaprosiła na "Święto mleka" - zwiedzający mogli skosztować jej wyrobów.

W niedzielę stoiska targowe można zwiedzać w godzinach 9-17. Organizatorem imprezy jest miejscowy oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!