Staropolski Bieg i Marsz Nordic Walking po raz trzeci [ZDJĘCIA, cz. 1]. Zobacz zawodników podczas rywalizacji na trasie

Pod hasłem "Żyj zdrowo" w Starym Polu odbyła się trzeci rok z rzędu impreza zorganizowana dla miłośników biegania i nordic walking. W sobotę (12 maja) ścigało się 98 biegaczy i 23 maszerów.

Zawodnicy mieli do pokonania - jak co roku - 5-kilometrową trasę, na którą składały się dwa okrążenia wytyczone wokół stadionu gminnego. Licznie w imprezie dla jednych sportowej, dla innych rekreacyjnej wzięli udział mieszkańcy powiatu malborskiego. Wśród uczestników znaleźli się też miłośnicy aktywnego stylu życia z pobliskich powiatów, a także m.in. Gdańska, Elbląga, Braniewa.

Najszybciej trasę pokonał Daniel Taras z Malborka (22 Baza Lotnictwa Taktycznego), który potrzebował 17 minut i 12 sekund na uporanie się z dystansem. Zwyciężył ze sporą przewagę, bo drugi zawodnik na mecie, malborczyk Marcin Tur (Grupa Malbork) dobiegł w czasie 18.20 minuty. Trzecie miejsce zajął Adam Serocki z Elbląga (18.33).

Pierwszą kobietą na linii końcowej była Sylwia Kierska-Tomczyk z Gdańska (22.41), przed Agnieszką Stolarów z Active Malbork (22.43). Jak widać, walka o zwycięstwo była bardzo zacięta. Zdecydowały tylko dwie sekundy. Trzecia była Joanna Kamińska ze Starego Pola (23 minuty).

Bardzo szybko maszerował Zbigniew Gwizdała z miejscowości Gołąbek, który zwyciężył w tej konkurencji w czasie 32 minut i 26 sekund. Wśród pań najlepsza była Izabela Jasiulewicz z Elbląga (38.14), a trzecie miejsce zajęła Monika Kosianowska z Malborka (39.25).

III Staropolski Bieg i Marsz Nordic Walking "Żyj zdrowo" został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu oraz miejscową szkołę pod patronatem wójta Marka Szczypiora.

Zobacz: Fragment pokazu Pawła Skóry - mistrza Polski, Europy i świata we freestyle futbolu - podczas otwarcia mistrzostw strefy przygranicznej w Malborku: