Straż Miejska w Malborku rozpoczyna walkę z rasizmem i ksenofobią na ulicach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak poinformował komendant Straży Miejskiej w Malborku, w porozumieniu z pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania - Elżbietą Radziszewską - Straż Miejska w Malborku będzie przeprowadzała kampanię społeczną "Wymiećmy ksenofobię z ulic - wiosenne porządki dla tolerancji", której celem jest zwalczanie antysemickich, rasistowskich i ksenofobicznych napisów w przestrzeni publicznej polskich miast.

- Kampania ma także na celu uświadomienie szerszych kręgów społeczeństwa, iż w naszym otoczeniu pojawia się wiele elementów naruszających prawa obywatelskie, zaś każdy z nas może przeciwdziałać taki zjawiskom - wyjaśnia Tomasz Farysej, komendant Straży Miejskiej w Malborku.

Przypomnijmy, że w 2010 roku na murze Cukrowni Malbork pojawiła się swastyka na wizerunku czarnoskórego mężczyzny. Przeczytasz o tym tutaj

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wer (gość)

Portową jechał patrol, na skraju drogi siedziało towarzystwo bezdomne. Zatrzymali się podeszli.
- no to gdzie mamy siedzieć? wykrzyczał jeden z nich
nawet nie sprawdzili kto zacz wsiedli i pojechali, pewnie to już początek tej akcji
Dalej przyglądał się temu czwarty zapewne zaopatrzeniowiec coś miał w torbie i czaił się w końcu ruszył zdecydowanym krokiem, obejrzałem się patrol odjechał. Normalne zachowanie kogoś kto coś ma do ukrycia.

mietek (gość)

To jakiś Pryma Aprilis? Kwiecień już był.Dajcie im jeszcze więcej uprawnień to w ogóle im sodówka do głowy uderzy.Zlikwidować to coś bo do niczego się nie nadają.

mmm (gość)

Dobrze by było, żeby Straż Miejska zajeła się karaniem za przekleństwa na ulicach i w ogródkach "piwnych",nocnymi krzykami na osiedlach ,które nie dają sie wyspać do pracy itp.

8306 (gość)

To tak, jakby hakerzy uczyli przestrzegania prawa:)))
No nie mogę! S,M.-chamstwo , nietolerancja,czasami wręcz okrucieństwo i taka akcja!!!
Buhahahaha:)))))

kierowca (gość)

Z całym szacunkiem do Straży Miejskiej.......................wymyślili sobie akcję.Ta formacja została powołana do innych celów.Panowie /przepraszam i Panie/ wymyślają sobie problemy.Jak nie maja co robić, to w ramach lansowania się po ulicach naszego miasta, może warto w notatnikach zapisać,gdzie brakuje znaków drogowych, a gdzie są źle ustawione.
PRZYKŁAD:
miejsca parkingowe dla Burmistrza i np. Przew.Rady Miasta,
Oczywiste jest,że takie miejsca powinny być wyznaczone.....tylko zgodnie z przepisami.
Wyznaczone miejsca pod Urzędem Miasta to popis całkowitego braku wiedzy na ten temat.

czarymary (gość) (abrakadabra)

I niech się zajmie menelami kręcącymi się całą grupą w okolicach dworca pkp, napastującymi przechodniów. Niech się zajmą alkoholikami pijącymi na podwórkach (popieram Mejku jak najbardziej).To powinna być kampania straży miejskiej.Ksenofobiczne napisy to mała szkodliwość czynu.

Mejku (gość)

Ja tu widzę na pierwszym miejscu problem pijaństwa w tym mieście, bo to co widzę na co dzień to zgroza tego miasta. Efekty widać po weekendzie jak czytam sobie kronikę policyjną przy poniedziałkowej prasówce. A to ten z tym pił i mu coś ukradł, a to płot podsowiecili, a to pijany rowerzysta i co najlepsze pijany kierowca z Konopnickiej co zaliczył ogrodzenie swoją Skodą i czmychnął w krzaki. Żal mi tego miasta za "takich" mieszkańców

malborżanin (gość)

Straż Miejska i "nauka" tolerancji. Co Oni wiedzą o tolerancji, a poza tym, niech się nie bawią w "pedagogów" , bo ich fach nijak się ma do tego, tylko wezmą się do roboty. Wszechobecni menele pod sklepami i w parkach, zasrane przez pupili chodniki i skwerki, a ich właściciele patrzą w dal gdy pupil się złamie i odchodzą paląc głupa. Może mandat przełamie obrzydzenie. To jest ich robota.

abrakadabra (gość)

najpierw zajmie się menelami co zaśmiecają park na os. południe i nie tylko a dopiero potem biorą się za uczenie tolerancji ....

realista (gość)

Obawiam się,że to oni sami są najmniej lubiani i tolerowani wśród Polaków-także niech najpierw sami zapracują na swój wizerunek i zdobędą szacunek.Takie bynajmniej słyszę opinie n.t. wyżej wymienionej "formacji" mundurowej,która jest najmniej lubiana wśród Polaków.