T-Mobile Ekstraklasa: Remis Lechii ze Śląskiem. Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1. Relacja z meczu

Piotr Wiśniewski
Lechia niemal przez cały mecz grała z przewagą jednego zawodnika, po tym jak w 14. minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał Bartłomiej Socha. Biało-zieloni mimo gry w przewadze nie potrafili zdobyć bramki. Tymczasem w 63. minucie na prowadzenie gości wyprowadził Łukasz Gikiewicz. Lechia w końcówce przycisnęła, miała kilka sytuacji, a remis gdańszczanom na siedem minut przed końcem spotkania uratował Jakub Wilk.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 - Łukasz Gikiewicz (63), 1:1 - Wilk (84)

Lechia: Pawłowski - Deleu, Madera, Kożans (80' Duda), Wilk, Hajrapetjan, Nowak, Surma, Bajić (70' Machaj), Grzelczak (63' Lukjanovs), Traore.

Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban, Fojut (40' Pietrasiak), Pawelec, Stevanović, Elsner, Kaźmierczak, Madej, Łukasz Gikiewicz (83' Sobota), Diaz (81' Sztylka).

Żółte kartki: Nowak (Lechia) oraz Pawelec, Diaz (Śląsk).

Czerwona kartka: Socha (15 - za faul taktyczny - Śląsk).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Widzów: 14.792.

90+3 min. - Koniec meczu. Lechia - Śląsk 1:1.

90+2 min. - Niecelny strzał Kaźmierczaka.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze 180 sekund.

90 min. - Lukjanovs dośrodkował. Piłkę pewnym chwytem łapie Kelemen.

89 min. - Stevanović w polu karnym. Hajrapetjan wybija piłkę na rzut rożny.

87 min. - Piłka ląduje w siatce Śląska. Cieszy się Duda, ale sędzia nie uznał tej bramki.

85 min. - Rajd Soboty, który jednak stracił piłkę.

83 min. - Remis w Gdańsku. Wilk zamienił dośrodkowanie na bramkę. Zawodnik Lechii pokonał Kelemena uderzeniem głową. Lechia - Śląsk 1:1.

83 min. - Z boiska schodzi strzelec bramki - Łukasz Gikiewicz, którego zastąpi Waldemar Sobota.

81 min. - Zmiana w Śląsku. Dariusz Sztylka za Diaza.

80 min. - Ostatnia zmiana w Lechii. Adam Duda za Sergejsa Kożansa.

79 min. - Diaz ukarany żółtą kartką.

78 min. - Znów w roli głównej Kelemen, który nogami obronił strzał Traore.

78 min. - Wrzucał Wilk, z piłką minął się Kelemen, ale szybko naprawił swój błąd.

77 min. - Akcji piłkarzom Lechii towarzyszą przeraźliwe gwizdy kibiców.

76 min. - Hajrapetjan do środka. Piłka trafiła pod nogi Machaja. Pomocnik Lechii strzelił wprost w dobrze ustawionego Kelemena.

75 min. - Wilk do Lukjnovsa, a ten niecelnie główkuje.

73 min. - Coś nieprawdopodobnego co w bramce przed chwilą wyczyniał Kelemen. Wrzutka Traore, na pustą niemal bramkę uderzał Wilk, świetnie jego strzał z kilku metrów wybronił bramkarz Śląska, dobijał Hajrapetjan i ponownie fantastyczna parada Kelemena!

71 min. - Dośrodkowanie Nowaka i piłka w rękach Kelemena.

70 min. - Niecelnie uderzenie Diaza z rzutu wolnego.

69 min. - Zmiana w Lechii. Mateusz Machaj za Marko Bajicia.

69 min. - Mila faulowany przez Deleu.

67 min. - Lechia buduje akcję na własnej połowie.

65 min. - Odpowiedź Lechii. Bajić z pięciu metrów w krótki róg, ale świetna interwencja Kelemena!

63 min. - Grający w osłabieniu Śląsk objął w Gdańsku prowadzenie. Diaz z wolnego, piłkę głową trącił Celeban, Pawłowski ją sparował, a z bliska do pustej już bramki futbolówkę wpakował Gikiewicz. Lechia - Śląsk 0:1.

63 min. - Zmiana w Lechii. Schodzi Grzelczak, a wchodzi Lukjanovs.

62 min. - Akcja Śląska, przed pole karnym piłkę próbował podbić sobie Elsner, z interwencją zdążyli obrońcy.

60 min. - Traore znalazł miejsce na oddanie strzału, piłka poszybowała nad poprzeczką.

59 min. - Deleu do Traore, świetna interwencja Kaźmierczaka.

58 min. - Traore mocno i celnie po ziemie. Kelemen nie miał problemów ze złapaniem piłki.

57 min. - Grzelczak dośrodkował w pole karne, ale tam był dobrze ustawiony Dariusz Pietrasiak.

56 min. - Z pierwszej piłki niecelnie uderzył Wilk.

55 min. - Dośrodkowanie Nowaka, piłka trafiła pod nogi Deleu, który popisał się bombą, piłka otarła się od jednego z piłkarzy Śląska.

54 min. - Traore przegrał pojedynek z Kaźmierczakiem.

52 min. - Dobra okazja Ślaska. Pietrasiak z kilku metrów uderzył nad bramką.

50 min. - Bajić do Wilka, którego uprzedził obrońca Śląska.

48 min. - Piłkę przejął Traore, strzelił na bramkę, trochę za wysoko.

47 min. - Wrzutka w pole karne Lechii, defensorzy wyjaśniają sytuację.

46 min. - Początek drugiej połowy.

45+3 min. - Koniec pierwszej połowy. Po pierwszych 45 minutach na PGE Arenie bez bramek.

45 min. - Sędzia doliczył dodatkowe 120 sekund do pierwszej połowy.

45 min. - To powinna być bramka dla Lechii! Wilk oszukał defensywę gości, zagrał do Nowaka, a ten z czystej pozycji nie trafił w bramkę, piłka po jego strzale minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Kelemena.

44 min. - Gdańszczanie nie skorzystali z błędu Elsnera. Nie oddali strzału na bramkę.

42 min. - Hajrapetjan do Jakuba Wilka. Wilk na spalonym.

40 min. - Pierwsza zmiana w drużynie gości. Dariusz Pietrasiak za kontuzjowanego Fojuta.

39 min. - Grzelczak przy próbie dojścia do piłki sfaulował piłkarza Śląska.

37 min. - Lechia wznowi grę od rzutu wolnego spod własnej bramki.

36 min. - "Żółtko" dla Pawła Nowaka.

35 min. - Traore podawał do Nowaka, akcję przerwali obrońcy Śląska.

34 min. - Bajić próbował przerzucić piłkę na lewą stronę do Wilka, zamiar dobry, wykonanie już gorsze.

33 min. - Pawelec ukarany żółtą kartką.

32 min. - Piłka zacentrowana w pole karne Lechii, na posterunku defensywa biało-zielonych.

30 min. - Hajrapetajn wpadł w pole karne, został zablokowany. Piłkę przejął Wilk, dośrodkował, piłka wyszła poza pole karne, tam do strzału złożył się Deleu. Niecelnie.

28 min. - Rzut wolny dla Śląska, centra nie trafiła na głowę żadnego z piłkarzy Śląska.

26 min. - Grzelczak zamyka akcję Lechii, napastnik gdańskiej drużyny uderzył niecelnie.

24 min. - Nowak do Wilka, ten uderza na bramkę, dobra interwencja Kelemena, który broni uderzenie piłkarza Lechii jedną ręką.

23 min. - Śląsk gra w dziesięciu, ale na boisku tego nie widać.

22 min. - A kibice skandują: "- Kuchar! - Co?! - Wyp...".

21 min. - Nowak nawet nie spojrzał i źle zagrał piłkę.

19 min. - Traore w polu karnym, nie było spalonego, ale niepewnie przyjął piłkę.

18 min. - W bocznym rejonie boiska faulowany Stevanović.

16 min. - Bajić z wolnego nad murem i nad poprzeczką.

14 min. - Wilk wychodził na czystą pozycję i został podcięty przez Sochę. Arbiter nie wahał się długo i ukarał obrońcę gości czerwoną kartką! Śląsk w osłabieniu.

14 min. - Bardzo niecelne uderzenie Grzelczaka.

13 min. - Na bramkę Śląska uderzał Traore. Razack trafił w światło bramki, ale w sam środek.

11 min. - Dośrodkowanie Nowaka niezakończone strzałem na bramkę.

9 min. - Fatalny błąd Kożansa, Gikiewicz pognał na bramkę, ale nie wybrał najlepiej decydując się na strzał, który pewnie złapał Pawłowski.

8 min. - Zablokowane dośrodkowanie Diaza.

7 min. - Diaz z wolnego wprost w nogi gdańskich obrońców.

5 min. - Pawłowski wyszedł na przedpole, uprzedzając Diaza, nie trafił jednak czysto, na pustą bramkę uderzał Sretenović, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

4 min. - Grzelczak bez szans na dojście do piłki, szybszy Kelemen.

3 min. - Lechia rozpoczęła mecz z animuszem, biało-zieloni grają odważnie do przodu.

2 min. - Ładna akcja Lechii, Wilk w pole karne, na przedpolu piłkę przyjął Grzelczak, uderzył czysto, ale dobra interwencja Kelemena.

1 min. - Atak Lechii, nieudane dośrodkowanie Wilka.

1 min. - Początek meczu w Gdańsku.

Lechia: Pawłowski - Deleu, Kożans, Madera, Hajrapetjan - Nowak, Surma, Bajić, Traore, Wilk - Grzelczak.

Ławka rezerwowych: Buchalik, Vućko, Lukjanovs, Duda, Pietrowski, Machaj.

Śląsk: Kelem - Socha, Celeban, Fojut, Pawelec - Stevanović, Elsner, Kaźmierczak, Madej - Gikiewicz, Diaz.

Ławka rezerwowych: R. Gikiewicz, Voskamp, Pietrasiak, Wasiluk, Dudek, Sztylka, Sobota.

Znamy już składy obu zespołów.

Lechia fatalnie spisuje w meczach na własnym stadionie. Skąd się to bierze?

Przeczytaj tutaj

- Lechia i Śląsk inaczej wyobrażały sobie rozpoczęcie tej rundy. Chcielibyśmy grać w innych nastrojach, a trafimy na siebie w trudnych momentach. Wierzę, że za trzy tygodnie obie drużyny będą szczęśliwe i osiągną swoje cele. Śląsk musi wygrać, Lechia również. Obie drużyny są świadome powagi sytuacji i tego, co się może stać w razie porażki. Widowisko powinno stać na dobrym poziomie. Bez kalkulacji. Na trybunach będzie przyjaźń, a na boisku z przyjaźnią będzie to miało mało wspólnego - mówi Sebastian Mila.