Przypominamy: 18 listopada (sobota) w Przestrzeni Aktywności Twórczej MaKUL@TURA przy pl. Słowiańskim 17A w Malborku zagrają dwa malborskie zespoły: dobrze znany Shire i początkujący Worries.

- Na ten koncert czekaliśmy od lat! W zasadzie od siedmiu lat, kiedy miastem wstrząsnęła informacja o rozpadzie i rezygnacji z dalszego funkcjonowania zespołu - informują organizatorzy: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych MaKUL@TURA oraz Malborska Scena Muzyczna i z ogromną radością zapraszają na koncert zespół Shire.

Grupa zagra w oryginalnym składzie znanym z ostatnich występów: Ewa SZWAJLIK - śpiew, Marek JANUSZKIEWICZ - gitara, Piotr ORŁOWSKI - bas, Daniel SZUTIAK - perkusja.

Wraz z nimi, po raz pierwszy na scenie, zaprezentuje się młody malborski zespół – Worries. Koncert odbędzie się 18 listopada w Przestrzeni Aktywność Twórczej MaKUL@TURA. Początek o godz. 20.

Bilety w cenie 30 zł można kupić w dniu koncertu na miejscu imprezy.


O Shire


Działali w latach 1997-2010. Ich rodzinnym miastem jest Malbork. Tu zbierali inspiracje do tworzenia swoich tekstów i muzyki. W swojej twórczości sięgali nie tylko do korzeni rocka, ale także eksperymentowali z nowymi prądami, przez co ich muzyka jest pełna energii i dynamiki. W czasie występów zespół spotykał się z gorącym przyjęciem publiczności, a także pozytywnym odbiorem krytyków muzycznych, czego dowodem były liczne nagrody i wyróżnienia, jakie grupa otrzymywała na festiwalach i przeglądach.

W swoim dorobku Shire ma kilkadziesiąt koncertów w całym kraju. Grali przed takimi wykonawcami jak: O.N.A, MYSLOVITZ, ACID DRINKERS, BIG CYC, FIOLKA, BIELIZNA, SWEET NOISE.

Występowali także poza naszymi granicami: w Niemczech (koncerty w miejscowościach Büsum i Krumstadt) i Czechach: u boku takich gwiazd, jak SLADE, TURBO oraz czołówki czeskich i słowackich grup rockowych (Trzyniec 99).

FESTIWALE:
* lipiec 2004 – Letni Festiwal Rockowy "Muzyka przeciw narkotykom", Piaseczno;
* wrzesień 2003 – występ na Letnim Festiwalu Rockowym, Warszawa, Klub Remont;
* maj 2003 – występ na Festiwalu Opolskim w ramach Debiutów;
* marzec 2003 – udział w Big Star Festival, koncert w Klubie Park w Warszawie;
* wrzesień 2002 - laureaci Festiwalu „Rockowe Ogródki” w Płocku; nagroda: wydanie utworów na płycie Rockowe Ogródki V, wydanie utworu na płycie dołączanej do Gazety Wyborczej Mazowsze oraz nagroda Publiczności i Czytelników "Gazety Wyborcze"j;
* luty 2002 - tytuł „Zespół miesiąca” w Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Niemechanicznej w Łodzi;
* wrzesień 2001 - pierwsze miejsce na Festiwalu ROCK BLOK W BOK w Bolesławcu,
* październik 2000 - koncert na Festiwalu Tatuaży „MEGATATTOO” w Warszawie,
* lipiec 2000 - występ na festiwalu rockowym „Noc pełna gwiazd” w Czechach w miejscowości Trzyniec;
* sierpień 1999 - udział w koncercie „Przystanek Woodstock 99” organizowanym przez Fundację Jurka Owsiaka,
* lipiec 1999 - trzecie miejsce na imprezie „Rock Festiwal Węgorzewo 99”, indywidualne nagrody dla wokalistki i najlepszego gitarzysty festiwalu,
* październik 1998 - pierwsze miejsce na przeglądzie zespołów rockowych w Klubie Kwadratowa Gdańsk,
* październik 1998 - zakwalifikowanie się do pierwszej dziesiątki najlepszych zespołów w przeglądzie „Teraz ja” organizowanym przez Radio Gdańsk, Agencje Stefana J. Janiszewskiego,
* wrzesień 1998 - zajęcie pierwszego miejsca na imprezie „Rock w Armii” Jelenia Góra '98.

NAGRANIA
* Na początku kwietnia 2004 roku ukazała się płyta „Rockowy Atak”, na której znajduje się utwór Shire pt. „Laleczka Barbie” - płyta promowana przez Radio dla Ciebie i czasopisma: „Teraz Rock” i „Estrada i Studio”.
* W listopadzie 2002 ukazała się składanka z utworami Shire - płyta festiwalowa „Rockowych Ogródków”, (płyta promowana przez Radio Puls z Płocka). 23.10.02 płyta z utworem grupy została dołączona do "Gazety Wyborczej
Mazowsze".

MEDIA
* Do jednego ze swoich utworów ("Dlaczego nie ma...") muzycy nagrali teledysk, który emitowany był w bloku programowym Viva Pl i w programie Mop Man Roberta Leszczyńskiego.
* Grupa była gościem w TVP 1 programu „Kawa czy herbata”, programu „Pralnia” w Vivie Pl, „Rower Błażeja”, "Letnich Ogródków Trójki" w Telewizji Regionalnej Bydgoszcz. Muzycy udzielili wywiadów m.in. w Radio Jazz w audycji Froy’a, w audycji „Na Szczudłach” Jarka Szczudłowskiego, w Radio Bis w programie „Bislista”, w płockim Radio Puls, a także dla pisma „Estrada i Studio”.
* Utworów Shire można słuchać w internetowym Radio Net.

Koncerty

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zbyniu11 (gość)

Komercyjny sukces też był.Polskie Nagrania, gdzie została wydana płyta Pabiedy -To jeszcze nie koniec, Wydała i sprzedała 10ooo płyt winilowych, 20ooo kaset magnetofonowych i 7000 płyt CD. A to wszystko w latach 1990 -1993.Nie licząc pirackich kaset i płyt CD ,które jeszcze było można kupić w Warszawie , na stadionie 10 lecia w 1996 roku. Wiem bo sam kupiłem.A piraci nie wydawali płyt z muzyką , która się nie sprzedawała.Pozdrawiam.

Rock n Roll (gość) (zwycięstwo)

Komercyjny sukces to z pewnością nie był, bo inne były czasy! Za komuny, to nawet największe gwiazdy były biedami. Nie mniej Pabieda jako jedyny zespół z Malborka doszedł tak wysoko (był np. laureatem Jarocina) i zaistniał mimo ograniczeń w mediach i niemedialnej muzyki w świadomości słuchaczy w Polsce. Takiej popularności nie powtórzył już żaden zespół z Malborka, ale czekamy na następnych. :-)

zbyniu11 do zwycięstwo gość (gość)

Jeżeli nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz , to lepiej się nie wypowiadaj - zwyciestwo.

zwycięstwo (gość) (Zbyniu11)

jaki sukces muzyczny a jeszcze lepiej komercyjny? poczytaj sobie co znaczą te słowa, to, że zagrał kilka koncertów i kilka razy puścili w IV PR to nie sukces, takich zespołów było milionset

Zbyniu11 (gość)

Super zespół, fajnie że wraca po przerwie. Głos Ewy - niesamowity.Ale nie kwestionowaną gwiazdą malborskiej sceny rockowej jest bez wątpienia zespół Pabieda. Co prawda grali dość dawno, ale takiego sukcesu muzycznego i komercyjnego z Malborka nikt jeszcze nie osiągnął.

Malborek (gość)

Najbardziej sławny malborski zespół to chyba Pabieda, chociaż grali już chyba z 30 lat temu. Etna Kontrabande, choc nie do końca z Malborka też dosyć była sławna. Nikt więcej chyba się zbytnio nie przebił, chociaż możliwości jest teraz dużo więcej.