Peleton 71 Tour de Pologne przejedzie w tym roku przez Malbork. Miasto znalazło się na trasie pierwszego etapu ze startem w Gdańsku i metą w Bydgoszczy. Za organizację premii lotnej samorząd zapłaci 15 tys. zł brutto.

3 sierpnia kolarze pomkną z Gdańska przez Pruszcz Gd., Malbork, Kwidzyn do Bydgoszczy. Czesław Lang, były wybitny kolarz, a obecnie dyrektor generalny TdP, finalizuje umowy z samorządami dotyczące współfinansowania wyścigu. Malbork też zapłaci 15 tys. zł brutto w zamian za to, że w mieście będzie zlokalizowana premia lotna.

- Jest to wydarzenie o skali międzynarodowej, będące dla organizującego miasta niezwykle efektowną promocją, co potwierdziło doświadczenie lat poprzednich. Oprócz transmisji w telewizji, informacja o Malborku znajdzie się we wszystkich materiałach publikowanych o Tour de Pologne, na stronie internetowej, w mediach, na konferencjach prasowych i podczas oficjalnej prezentacji trasy. Burmistrz Malborka zostanie włączony do Komitetu Honorowego. Przy lotnej premii zatrzyma się kolumna reklamowa wyścigu w celu zapewnienia rozrywki widzom i rozdania materiałów reklamowych - wyjaśnia Urząd Miasta.

W grudniu ubiegłego roku do magistratu wpłynęło oficjalne pismo od Czesława Langa dotyczące finansowania lotnej premii. Władze Malborka przystały na tę propozycję. Spotkania z przedstawicielami touru jeszcze nie było, ale na połowę kwietnia zapowiedział się Lech Piasecki, kolejny były wybitny polski kolarz.

Ostatni raz kolarze gościli w Malborku 11 września 2007 roku. Wtedy w mieście odbył się mały TdP dla dzieci i młodzieży.

- Poprzedni wyścig Tour de Pologne odbywał się we wrześniu i wtedy łatwiej można było myśleć o imprezach towarzyszących dla najmłodszych dzięki współpracy ze szkołami. Tym razem na publiczność czekać będą atrakcje przygotowane przez organizatora - wyjaśnia Jolanta Leszczyńska, naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu UM Malborka.

Na pewno na utrudnienia w czasie przejazdu kolarzy muszą przygotować się kierowcy. Tyle dobrego, że pierwszy etap odbędzie się w niedzielę.

Podczas ostatniego TdP z udziałem Malborka, czyli 64 edycji w 2007 roku, w mieście również usytuowana była lotna premia (Lotna Premia Fiat przy budynku Poczty Polskiej przy ul. 17 Marca). Najszybciej zameldował się na niej Polak Łukasz Bodnar z Uniqa Action, który wyprzedził Francuza Nicolasa Rousseau. Wówczas wyścigowi towarzyszył Mały Tour de Pologne (u góry w galerii kilka zdjęć z tamtej imprezy – źródło: UM Malborka).

W 2006 roku kolarze jechali przez Malbork w ramach 3 etapu z Gdańska do Torunia, rok wcześniej również tutaj gościli (w galerii powyżej spotkanie z Czesławem Langiem w lutym 2005 r.). Jeszcze wcześniej w mieście odbył się start do jednego z etapów. Może kiedyś przyjdzie pora na metę?

- Start wyścigu Tour de Pologne Malbork ma już za sobą. O tym, czy posiadamy właściwe warunki na organizację finału i czy koszty jego organizacji nie przewyższą naszych możliwości, rozmawiać będziemy przy okazji tegorocznej edycji. Wiemy jedno: że oczekiwania organizatora są bardzo wysokie – mówi Jolanta Leszczyńska.Sport

Komentarze (30)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mam_już_dość (gość)

Mam gdzieś tą ich lotną premię. Jeszcze płacić 15 tyś że przez kilka godziń będzie miasto sparaliżowane.

reg (gość) (q)

jestes typowy trol bezmozgowiec 0 wiadomosci, szkoda mego czasu dla ciebie, walnij sie w ten twoj gl...pi leb, zeby sobie plusowac :((

Tour (gość) (q)

jak nie masz pojecia to nie wrzucaj swoich 5-groszy tylko zatruwasz powietrze, poszukaj sobie w inter. pod haslem "spot reklamowy Malbork 2012" a pro po promocja Malborka w ramach projektu unijnego otrzymalo miasto 554 tys.zl. z budzetu miasta pochodzi tylko 83,1 tys. zl nastepnym razem sprawdz i nie pisz bzdur po to masz inter. albo..

q (gość)

ciekawe od kogo miasto otrzymało forsę na promocję!!!!!!?????? chyba od nas podatników. głupoty piszesz

Tour (gość)

miasto Malbork otrzymalo forse na promocje miasta i co z tego zadne firmy nie pojawily sie a teraz takze Tour de Pologne nie pomoze przyciagnac firm aby zmiejszyc bezrobocie w tym miescie porownalem liczbe mieszkancow w latach 1939-2012 Malbork w 1939r liczba mieszkancow 27 318 a w roku 2012 38 872 w najblizszym miescie Tczewie w 1943 wyniosla liczba mieszkancow 25 869 a 2012r. 60 641 a w Kwidzynie w 1943r 19 723 a juz w 2012 wzrosla do 38 925 o czym to swiadczy, ze miasto Malbork slabo sie rozwija nawet takie promocje jak Tour de Pologne nie pomoga ale fajnie ze wogole cokolwiek sie bedzie dzialo :)

q (gość) (potrzebna obwodnica)

nie pamiętam gdzie i kiedy chyba to było święto kościelne na jednej z wsi na czas pielgrzymki wozy straży pożarnej wystawiono z remizy i ustawiono na rogatkach aby mogły dojechać do pożaru.Nic nie stoi na przeszkodzie aby na czas wyścigu kilka wozów postawić w Kałdowie

argus (gość)

Już Albert Einstein wiedział, że: "Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej".
Odnoszę wrażenie, że to własnie głupota dominuje w komentarzach pod tekstem.

dorcia (gość)

co fajnie ze zawalą miasto na grube godziny. ale mi fajnie. w gnojewie niech sobie zrobia wyscigi. triatlon co jest latem organizowany jest mniej inwazyjny dla miasta niz głupie rowery i wymysł pana rychłowskiego z jrgo honorowym uczestnictwem-moze zwolennicy tacy jak antonio, ferdynant i inne cudaki niech z wlasnej kieszeni dadza 15.ooo zł. z wasnej kieszeni jak sa takie cwane i jeszcze burmistrzowi niech korone wsadzą na głowę. no tylko pogratulować zapchania miasta

Ferdynand Magellan (gość) (Vasco dagama)

To fakt, każde miasto ma lepszą infrę niż Malbork, bo wszędzie przyjeżdżają te decydenty i wiozą ze sobą czarodziejską różdżkę. Tylko nasz burmistrz taki gagatek, że nie chce ich zaprosić. Ale jest prosta recepta, wyprowadź się np. do Sztumu czy Gnojewa, to będziesz żył w raju. Co się męczysz w Malborku?

Antonio (gość)

A to jest jakieś miasto w Polsce, które ma odpowiednią infrastrukturę drogową? Ludzie, przecież wyścig kolarski na tym właśnie polega, że zawodnicy jeżdżą przez miasta.

prawda (gość)

Tak w Malborku konieczna jest obwodnica. Żeby szerokim łukiem omijać to miasto i jego mieszkańców.

jop (gość)

I pomyśleć, że wiele miast bije się o to, żeby mieć u siebie takie albo inne wydarzenia. I pomyśleć, że wiele miast będzie zazdrościć Malborkowi.

Vasco dagama (gość)

Tez mi się wydaje ze malbork nie nadaje się na taką imprezę ze względu na brak infrastruktury drogowej . może pan burmistrz niech zaprosi decydentów z warszawy i z GDDKA. Może zobaczą że trzeba cos zrobić. W końcu zrobić.