18+

Trefl Sopot lepszy od Asseco Prokomu Gdynia [ZDJĘCIA]

Paweł Durkiewicz, Paweł Stankiewicz
W meczu derbowym Tauron Basket Ligi koszykarze Trefla Sopot pokonali w Ergo Arenie Asseco Prokom Gdynia 78:65. Najskuteczniejsi w Treflu Turner, Waczyński i Looby - po 14 punktów. Wśród gdynian wyróżnił się Hrycaniuk, zdobywca 16 "oczek".

KONIEC MECZU! 78:65 Zwycięstwo Trefla kolejnym efektownym wsadem przypieczętowali Looby i Waczyński (po 14 punktów w meczu). W ostatniej akcji goście nie chcieli już (dosłownie) grać.

73:61 Pozostało już tylko 48 sekund i można być pewnym, że Trefl tego meczu nie przegra. Sopocianie są dziś po prostu silniejsi. Gościom należą się jednak brawa za to, że w drugiej połowie w bardzo trudnej sytuacji zdołali podjąć walkę.

69:59 dla Trefla na niespełna 2 minuty przed końcem po kapitalnym wsadzie Kurta Looby'ego. Sopocianie w dobrym momencie odzyskali koncentrację i są już blisko wygranej!

65:58 po wejściu Turnera. Do końcowej syreny 3 minuty i 45 sekund, a o czas poprosił trener Asseco Prokomu.

62:58 Do końca pozostało niespełna 5 minut. Po rzutach wolnych Zamojskiego Trefl ma tylko 4 punkty więcej.

60:56. ...Zdecydowanie nie jest. Ponownie spod samego kosza trafia Hrycaniuk i mamy spore emocje. Czas dla Trefla. A jeszcze kilka minut wcześniej sopocianie prowadzili 15 punktami! Asseco Prokom z serią punktową 11:0!

60:54 po trafieniu za 3 punkty Krzysztofa Roszyka i punktach spod kosza Adama Hrycaniuka na 8 minut do końca meczu. Mecz nie jest jeszcze skończony.

58:45 przed ostatnią kwartą. Czy mistrzów Polski stać będzie na powrót do gry? Na pewno łatwo nie podda się Łukasz Koszarek, który z 14 punktami jest jak na razie najskuteczniejszym graczem spotkania.

54:40 po akcji Michała Michalaka. Trefl jest "na fali". Czy będzie to decydujący moment meczu? Trener gości prosi o przerwę, zobaczymy, czy uda mu się pobudzić swoich koszykarzy do walki.

50:40 po trzeciej "trójce" Sime Spralji na 3 minuty przed końcem trzeciej części. Gdynianie walczą nieustępliwie, ale chyba powoli słabną.

45:36 dla Trefla po wejściu Turnera (ma już 10 punktów) w połowie 3. kwarty. Trefl cały czas próbuje wyjść na bezpieczniejszą przewagę, ale zawsze czegoś brakuje. Czy uda się tym razem?

36:30. Drugą połowę zaczęli od akcji "2+1" Mateusz Ponitka z Asseco Prokomu i Kurt Looby z Trefla.

33:27 po pierwszej połowie defensywnego spotkania. W pierwszych dwóch kwartach nieznaczną przewagę ma Trefl. Obie drużyny rzucają z gry ze skutecznością poniżej 40 procent. Najwięcej punktów dla gospodarzy ma rozkręcający się z minuty na minutę Frank Turner - 8. Tyle samo zdobył Przemysław Zamojski z Asseco Prokomu.Teraz chwila przerwy. Na parkiecie w przerwie wystąpi Liroy z grupą DOD.

31:25 po trafieniu Zamojskiego, który jest dziś numerem 1 w Asseco Prokomie. Dopiero pod koniec drugiej kwarty możemy uznać, że wszyscy kibice dotarli już na swoje miejsca. W Ergo Arenie jest dziś ok. 7,5 tys. widzów.

29:23 na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy. Trefl próbuje zbudować większą przewagę, jednak nie jest to łatwe. Asseco Prokom może liczyć na swoich podkoszowych - Adam Hrycaniuk (6 pkt) i Rasid Mahalbasić (4) są skuteczni w okolicach pola trzech sekund.

26:21 w połowie drugiej kwarty. W tej "ćwiartce" szaleje Marcin Stefański, który po raz trzeci zapunktował spod kosza. Trafieniem za 2 odpowiedział Łukasz Koszarek.

19:19, kolejny remis po drugiej "trójce" Zamojskiego. Widać, że "Zamoj" zna obręcze w Ergo Arenie doskonale.

17:14 dla Trefla po szybkim ataku zakończonym przez Piotra Dąbrowskiego. Może i zespół Asseco Prokomu ma ostatnio problemy, jednak na parkiecie tego zupełnie nie widać. Walka, walka i jeszcze raz walka - mamy to, do czego przyzwyczaiły nas koszykarskie derby Trójmiasta.

10:10 po dość szczęśliwej "trójce" Franka Turnera równo z syreną kończącą akcję. Po początkowych problemach goście nabrali wiatru w żagle, przez co mecz nabrał rumieńców.

7:8 Asseco Prokom odpowiedział rzutem Roberta Witki i "trójką" Przemysława Zamojskiego, który o dziwo nie dostał na powitanie wielu gwizdów od kibiców Trefla.

7:3 dla Trefla po trafieniu Kurta Looby'ego. Jak na razie dużo lepiej prezentują się gospodarze, którzy wyszli na parkiet z dużą energią.

Wynik otwiera rzutem z półdystansu Filip Dylewicz. 2:0 dla Trefla.

Pierwsze piątki: Asseco Prokom - Robert Witka, Adam Hrycaniuk, Krzysztof Roszyk, Łukasz Koszarek, Przemysław Zamojski, Trefl - Lorinza Harrington, Michał Michalak, Adam Waczyński, Filip Dylewicz, Kurt Looby

Jesteśmy już po oficjalnej prezentacji składów. Przy tej okazji Adam Waczyński odebrał nagrodę dla najlepszego gracza lutego w Tauron Basket Lidze. Hala powoli się zapełnia, na trybunach jest już ok. 6 tys. widzów.

Witamy z Ergo Areny! Na parkiecie rozgrzewają się już oba zespoły. Mamy pierwszą istotną informację: w meczowym składzie Asseco Prokomu jest cała dziesiątka zawodników, co oznacza że jak dotąd żaden koszykarz nie zdecydował się odejść z Gdyni i w dzisiejszym spotkaniu trener Andrzej Adamek będzie miał do dyspozycji całkiem silną kadrę.