Triathlon. Małgorzata Szczerbińska wygrała sprint na Herbalife Triathlon Gdynia

Małgorzata Szczerbińska, zawodniczka MKS Triathlon Malbork, wygrała zawody Herbalife Triathlon Gdynia na dystansie sprintu.

Małgorzata Szczerbińska potrzebowała tylko 67 minut i 30 sekund, by pokonać trasę złożoną z rywalizacji w wodzie (750 m) oraz na trasie rowerowej (20,8 km) i biegowej (5 km). Linię mety pokonała jako 16 w klasyfikacji open, ale jako pierwsza kobieta.

W zawodach wziął udział także Adam Jańczewski z Malborka. On pokonał dystans w 78 minut i 6 sekund, co dało mu 74 miejsce open. Sklasyfikowanych zostało (wyniki nieoficjalne) 458 zawodników.

W niedzielę (10 sierpnia) odbywa się w Gdyni rywalizacja na dystansie długim - 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu.