"Trzy księżniczki z Malborka" - tak swój komunikat zatytułował Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, gdzie na świat przyszły malborskie trojaczki.

Jak podaje WSZ w Elblągu na swojej stronie internetowej - Zosia, Marysia i Kasia, córki państwa Anny i Krzysztofa Lewandowskich z Malborka, urodziły się 29 grudnia 2017 roku. Ważyły odpowiednio: 1140, 1130 i 980 gramów. Kolejne sześć tygodni dziewczynki spędziły na Oddziale Intensywnej Opieki Noworodka, gdzie pod czujnym okiem lekarzy i pielęgniarek przybierały na wadze i siłach.

Gdy minęło półtora miesiąca, waga maluszków się podwoiła. Dziewczynki są zdrowe, więc lekarze zgodzili się wypisać je do domu.

- Bardzo czekałam na dzień, kiedy będziemy mogli w końcu całą rodziną wrócić do domu - mówiła mama dziewczynek, opuszczając elbląski szpital z przygotowanym stosem ubranek. - Na razie pokupowaliśmy dla wszystkich dziewczynek identyczne rzeczy, wiemy jednak, że przyjdzie taki dzień, kiedy każda z nich będzie chciała zaakcentować swoją odrębność.

Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego z serdecznościami pożegnali rodziców z trojaczkami, a na stronie lecznicy złożyli życzenia: "Zosi, Marysi, Kasi, a także Rodzicom i Bliskim naszych trzech pięknych dziewczynek życzymy wszystkiego, co najlepsze. Niech dopisują Wam zdrowie i siły! Dobrego, pięknego życia!"Dziecko

Komentarze (17)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Malborka (gość)

Największy wstyd dla Malborczyków, że musiały się urodzić w elblągu!
Przykre...
No i wstyd...

Podatnik (gość)

A z jakiej racji ja mam płacić na cudze dzieci? Chcesz mieć dzieci, zarób na nie, a nie wszyscy mają się dokładać!
Gratulacje szczere dla rodziców! ;-)

Darek (gość)

Grecy mieli dofinansowanie do wczasów od kiedy pamiętają. Do tego wypłata tzw trzynastka i czternastka. I nagle krzywda im się zadziała, gdy się okazało, że budżet nie jest w stanie tego dalej ciągnąć. Ogarniasz o czym tu piszemy Andrzeju?

andrzej (gość)

Urodziły się dzieciaczki, rodzice się cieszą, a tu zamiast gratulacji- wojna polityczna. Co za naród? Zawistne gady- won! Dzieci niech się rodzą, państwo niech dopomaga (500+), a bezdzietne, zazdrosne małpy niech zamkną pyszczki. Jakoś w innych krajach, daleko nie szukać, takie systemy działają od lat i nikt nic nie mówi. Tylko zawsze polaczki się sadzą. Pytanie: gdzie te pieniądze były przez lata rządòw tych patałachów- złodziei?

Darek (gość) (Tytus)

Jakie to ma znaczenie? Ogarniasz o czym jest ten wpis? O dobru wspólnym. O tym, że moje nie jest mojsze od twojego. Kurde, czy my już do kości jesteśmy roszczeniowi?

Tytus (gość) (cieśla ginekolog)

Powinien Ci ktoś mądrzejszy wyjaśnić, że rozdawnictwo pieniędzy prowadzi w ślepy zaułek. To nie jest worek bez dna, żeby tam włożyć trzeba komuś zabrać albo podnieść podatki albo się zadłużyć. Obiecywać tanie fajerwerki każdy potrafi. A od odpowiedzialnych polityków oczekuj trudnych decyzji (jak racjonalizacja 500+), a nie gruszek na wierzbie. Zdrowia.

joanna (gość)

O Chryste! Przy jednym tyle pracy...A przy trójce naraz? Gratuluję i życzę dużo wytrwałości, cierpliwości rodzicom, którzy z pewnością dostaną wzamian dużo miłości. Też mam trójeczkę:-) ale odległą w latach...

cieśla ginekolog (gość)

Platfonsy plują na pińcet+, Zembaty z .nowoczerskiej chce "podwyższyć" na 250, a tu proszę, 3*500+ za jednym zamachem wpadnie państwu Lewandowskim za Zosię, Kasię i Marysię! Gratulacja, zdrówka i 100 lat życia! "Słusznom linie ma nasza władza"! ;)