Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w najbliższych miesiącach nie wprowadzi objazdu "krajówki" przy Urzędzie Miasta. Prace przy budowie mostu cały czas jednak trwają.

W tym roku nie będzie zapowiadanego przez Urząd Miasta objazdu drogi krajowej na wysokości pl. Słowiańskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wskazuje, kiedy rozpoczną się trudności komunikacyjne na trasie prowadzącej do Sztumu. Zdaniem magistratu, nastąpić ma to w kwietniu przyszłego roku.

Przypomnijmy, że objazd miał się rozpocząć na przełomie września i października. Opracowywano nawet trasę omijającą zjazd z mostu w stronę wieży ciśnień. Z pomysłu się wycofano. Przynajmniej na razie.

- W tym roku nie będzie zamykania drogi krajowej nr 55 i wyznaczania objazdów, to czeka nas w przyszłym roku - informuje Piotr Michalski, rzecznik GDDKiA w Gdańsku, ale nie podaje nowego terminu. - Nie ma sensu wybiegać w przyszłość, tym bardziej, że nie znamy na razie ani terminu wprowadzenia, ani szczegółów dotyczących ewentualnych objazdów, a tu wiele może się jeszcze zmienić.

Choć za objazd są odpowiedzialni inwestor i wykonawca, to sprawa jest konsultowana z malborskimi urzędnikami, którzy wiedzą, którymi ulicami można puścić ruch, by był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców. Z objazdu zrezygnowano prawdopodobnie z tego powodu, że najpierw chciano szybko wykonać prace przy instalacji podziemnej, a później dopiero skupić się na nawierzchni. To byłoby jednak kosztowniejsze z racji dwukrotnego oznakowania objazdu. Przyszły objazd będzie obowiązywał raz i trwał dłużej.

Póki co, roboty drogowe toczą się po drugiej stronie Nogatu.
- Obecnie prace wykonawcy skupiają się na odcinku drogowym, by - o ile dopisze pogoda - wykonać nową drogę do warstwy wiążącej od początku zadania do skrzyżowania na Grobelno. Wszystko po to, by jeszcze w tym roku przełożyć ruch na nową jezdnię - mówi Piotr Michalski.

Macie zdjęcia i wideo z prac przy budowie mostu? Prześlijcie na adres malbork@naszemiasto.pl

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

J23 (gość)

Ten wspaniały duet WC z Cymankiem i Ostrowską razem nie są w stanie nic zrobić , załatwić -o jakiej obwodnicy mówimy.To tylko gadające głowy , nie mające pojęcia o niczym .Tylko kogoś oczerniać -wy duet WC do poprzedniej władzy nawet się nie umywacie. Czas szybko mija ,,szykujcie się na dobrą zmianę .

Moniz (gość)

Cioty nie potrafiące jeździć w korku na rower niech się przesiadą nie będą płakać ze muszą stać

Konrad (gość)

No gościu, na kogo Ty liczysz ? na Tadeo gestykulanta ADHD_rękiego ? Zapomnij ! Ten gość od czasu pierwszej swojej publicznej zajawki jako burmistrz Malborka spija jedynie śmietanę celebryty, niczym nie różniącego się od innych celebrytów znanych nam z telewizorni. Fakt, gadane ma ale w niczym się to nie przekłada na wymierne efekty w skali gminy, powiatu, województwa, Polski (nie wspominając o Europie). Nie bądź naiwny. Fakt pobierania poselskich apanaży przez Szanownego Tadeusza Cymańskiego nie jest tożsame z jego zaangażowaniem w istotne dla lokalnej społeczności sprawy. Ot kolejna miejscowa postać (mieliśmy M. Ostrowską w rządzie i J. Leszczyńską w Sejmiku wojewódzkim), która w swojej politycznej karierze nie skalała się działaniem przyczyniającym się do lepszego życia Malborczyków. Porzuć złudzenia, ten gość nie był w stanie jako burmistrz Malborka dopilnować odpowiedniego wykonania przełożenia nawierzchni na obecnym trakcie JP II. Jak więc może być skutecznym lobbystą w sprawie obwodnicy ? Żenada i tyle ... P.S. Nie jestem anty wobec jakiejkolwiek partii. Obserwuję jedynie zachowania „wybrańców” narodu – tych z prawa i z lewa oraz niektórych skompromitowanych platformersów ;-)) (tych lokalnych także).

potrzebna obwodnica (gość)

Te dwa malborskie burmiszcze to już powinni rozgrzewać trampki żeby wychodzić w nowym rządzie obwodnice dla Malborka
Teraz mamy w sejmie nawet posła Tadeo odpowiednio razem się zakręcić przy tej sprawie i jest szansa żeby coś ugrać obwodnice w Malborku

Mieszko (gość)

Szkoda tylko że policja nie pomaga kierowcom, światła wyłączone, korki się tworzą, cwaniaków coraz więcej, a policji nie widać. Chyba tylko raz się zdarzyło że widziałem na skrzyżowaniu policjanta z drogówki. Wystarczy godzina w szczycie i problem korków rozwiązany.

jj (gość)

8 miecha to wariant optymistyczny myślę że 12 miesięcy będzie oki przecież nie jest to most łazienkowski w stolicy

iroman (gość)

a tym samym -jak to bywa w malborku ,termin oddania do publicznego uzytku prrzedluzy sie o min.8 miesiecy.