Trzy karne i zwycięstwo Gromu w Gdyni. Tylko remis Pomezanii z Powiślem II

Pomezania Malbork - Powiśle II Dzierzgoń 1:1
Pomezania Malbork - Powiśle II Dzierzgoń 1:1 Fot. Radosław Konczyński
Czwartoligowy Grom dopisał kolejne trzy punkty na swoje konto, pokonując na wyjeździe rezerwy Arki Gdynia. W piątej lidze dwa punkty straciła Pomezania Malbork.

Nowostawianie wygrali z Arką II Gdynia 2:0, oba gole strzelając po przerwie. Obie padły po rzutach karnych. Jak relacjonuje Marek Kwiatkowski, trener Gromu, w 57 minucie stoper gospodarzy zachował się jak... siatkarz, odbijając ręką piłkę zmierzającą do bramki. Robert Wesołowski wykorzystał "jedenastkę", a goście od tej pory mieli też nieco ułatwione zadanie, bo obrońca Arki za zagranie ręką wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Kilka minut później znowu przed szansą na gola z 11 metrów stanął Wesołowski, ale tym razem zmarnował karnego. Stały fragment był podyktowany za faul na Krzysztofie Błażku. Trzecią "jedenastkę" dla Gromu sędzia odgwizdał w 80 minucie - za kolejne zagranie ręką. Tym razem do piłki podszedł Mateusz Gruszewski i ustalił wynik spotkania.

Dzięki zwycięstwu drużyna z Nowego Stawu utrzymała pozycję lidera IV ligi. Radunię Stężyca, która ma tyle samo punktów, wyprzedza dzięki zwycięstwu w bezpośrednim meczu. 11 listopada o godz. 13 w ostatnim spotkaniu przed swoją publicznością nowostawianie podejmą trzecią w tabeli Pogoń Lębork.

Grom: Jóźwiak - Mularczyk, Lepczak, Wiśniewski, Błażek - Wesołowski (85 Golicki), Daukszys, Zieliński, Pianka (68 Danielak) - Piotrowski, Gruszewski.

W V lidze malborska Pomezania, która nie powinna sobie pozwalać na stratę punktów, tylko zremisowała 1:1 na swoim boisku z Powiślem II Dzierzgoń. Goście bardzo szybko objęli prowadzenie, a potem skupili się na obronie i wyprowadzaniu kontr. Malborczycy przeważali, ale nie potrafili stworzyć sobie klarownych sytuacji bramkowych.

Gospodarze wyrównali w 65 minucie. W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła do Piotra Sobieraja, który po przyjęciu kopnął ją z około 7 metrów do siatki. Pomezania przeważała, stworzyła sobie kilka okazji, ale nie stuprocentowych, w czym zasługa gości dobrze grających w defensywie.

Pomezania: Pelcer - Wilk (58 Owsianik), Jurczyk, Jeleń, Kobyliński - Sobieraj, Ziemak, R. Galeniewski (57 Bełz), Dryjas, Leszczyński (75 Korynt) - Migawski.

Dotkliwą porażkę 0:8 ponieśli na wyjeździe z Wdą Lipusz Błękitni Stare Pole.