Turniej UEFA Development U-16. Polska wygrała z Norwegią w Malborku [ZDJĘCIA]

rk
Na Pomorzu trwa wielkanocny turniej UEFA Development U-16. W Wielką Sobotę rywalizacja przeniosła się do powiatu malborskiego.

Drugi rok z rzędu turniej został zorganizowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej, tym razem we współpracy z samorządami powiatu malborskiego, miast Malbork, Nowy Staw i Starogard Gdański. W tegorocznej edycji biorą udział reprezentacje narodowe do lat 16 Polski, Słowacji, Ukrainy i Norwegii.

W czwartek areną zmagań był stadion w Starogardzie Gdańskim, gdzie Polska zremisowała bezbramkowo ze Słowacją, a Norwegia pokonała Ukrainę 4:3. W Wielką Sobotę w Nowym Stawie młodzi Słowacy zremisowali 1:1 z Ukraińcami, a biało-czerwoni zmierzyli się w Malborku z Norwegami. Kibice na Stadionie Miejskim przy ul. Toruńskiej obejrzeli ciekawe spotkanie, w którym więcej okazji bramkowych stworzyli sobie Polacy. Po pierwszej połowie powinni prowadzić co najmniej 2:0. Mikołajowi Nawrockiemu (Werder Brema) zabrakło szczęścia po strzale z dystansu, gdy trafił w poprzeczkę, a w innej wybornej sytuacji ten sam piłkarz wymanewrował obrońców i z 5 metrów uderzył nad bramką.

W drugiej połowie meczu Polacy stworzyli sobie kilka szans na gola. Jedną z nich, w 66 minucie, wykorzystał Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok). Wygrał wyścig z obrońcami, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Biało-czerwoni kończyli mecz w dziesiątkę po tym, jak bramkarz Marcel Lotka (Rot Weiss Essen) dostał czerwoną kartkę za faul za polem karnym.

Polska: Marcel Lotka – Mateusz Maćkowiak, Michał Bogacz, Wiktor Pleśnierowicz, Szymon Pankiewicz - Sebastian Mach (41 Jakub Karbownik), Paweł Jachno (73 Jakub Białczyk), Szymon Czyż (54 Michał Karbownik), Mikołaj Nawrocki (73 Wiktor Bieniek), Bartosz Bida – Olaf Kobacki (63 Bartłomiej Eizenchart).

W poniedziałek (17 stycznia) odbędą się ostatnie mecze turnieju UEFA Development - oba rozpoczną się o godz. 12. W Nowym Stawie Polska zmierzy się z Ukrainą, a w Malborku Norwegia ze Słowacją.