W sobotę (10 lutego) Stare Pole obchodziło 688 urodziny. Najpierw z wykładem historycznym wystąpił amerykański historyk mieszkający w Polsce, a wieczór upłynął w rytmach włoskich.

W sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu mieszkańcy gminy Stare Pole mogli wysłuchać wykładu historyka Philipa Earla Steele’a - Amerykanina pochodzenia angielskiego, który od lat 90. mieszka w Polsce i publikuje teksty historyczne i religioznawcze w wielu polskich pismach. Jest też autorem bestsellera „Nawrócenie i chrzest Mieszka I”. W Starym Polu opowiedział o mennonitach, którzy mieszkali w tych okolicach do 1945 roku.

Wieczorem urodziny miejscowości miały wymiar rozrywkowy. Z piosenką włoską i tańcem wystąpił Stefano Terrazin, włoski tancerz, piosenkarz i aktor, reprezentujący najwyższą klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich.Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

tritone (gość)

Włoskie klimaty na Żuławach? A :"Żuływianki... i rzucały je do falującej wody..." gdzie?