V liga. Błękitni Stare Pole - Delta Miłoradz 2:0. Porażka Gromu Nowy Staw

Beniaminek V ligi, Błękitni Stare Pole, jest na fali. Piłkarze trenera Przemysława Marusy w niedzielne popołudnie pokonali w derbach Deltę Miłoradz 2:0. Nowostawski Grom w 3 kolejce grupy drugiej V ligi przegrał na wyjeździe 1:2 z Orłem Subkowy.

Oba gole w derbowym pojedynku Błękitni Stare Pole strzelili w drugiej połowie spotkania. W 50 minucie Dawida Wróblewskiego, stojącego między słupkami bramki Delty, pokonał Kamil Wróblewski uderzeniem z bliskiej odległości. Potem inicjatywę przejęli miłoradzanie, ale nie potrafili zamienić tej przewagi na gola. O tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, przekonali się w 3 minucie doliczonego czasu gry, gdy drugiego gola dla Błękitnych strzelił Patryk Rychert. Obie bramki dla Błękitnych padły po rażących błędach miłoradzkiej obrony.

Błękitni: Klein - Mańkowski (38 P. Rychert), Orłowski, Marcin Rychlik, Trochowski (85 Karlak) - Jasnoch (38 Maciej Rychlik), Jankowski (58 Jędrzejewski), Ł. Olejnik, Kurek - Wiedeński, Wróblewski.
Delta: D. Wróblewski - Ulkowski, Lenkiewicz, Krawczyk, Woliński - Pogorzelski (80 Skierkowski), Maciuński (60 Grzębski), Jeleń, Kossarzecki - Barnaś (85 Rataj), Klimczewski (55 Kownacki).

Błękitni mają na koncie 2 zwycięstwa i remis, beniaminek zanotował więc bardzo dobry początek rozgrywek. Delta natomiast przegrała po raz trzeci.

Kibice Gromu Nowy Staw też chcieliby, żeby ich drużyna zdobywała więcej punktów. W niedzielę przegrała jednak drugi mecz w sezonie, 1:2 na wyjeździe z Orłem Subkowy. Piłkarze trenera Marka Kwiatkowskiego, mimo że prowadzili od 52 minuty po pięknym strzale Bartosza Drewka w okienko z ok. 22 m, wypuścili zwycięstwo w samej końcówce. Stracili dwie bramki w ostatnich 5 minutach.

Grom: Ćwiek - Sierac, Gładek, Potoczek, Waga - Miśkiewicz, Drewek, Tomczyk, Błaszczak - Grabowski, Tarasek.