V liga. Błękitni Stare Pole jako jedyni wygrali na inaugurację wiosny 2014

Piłkarze V ligi wznowili rozgrywki po przerwie zimowej. Z trzech drużyn z powiatu malborskiego tylko Błękitni Stare Pole mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Nowostawski Grom w 16 kolejce gr. II piątej ligi przegrał z Radunią Stężyca 1:3 (0:1). W pierwszej połowie nowostawianie nie wykorzystali atutu, jakim była gra z wiatrem; nie oddali ani jednego strzału w bramkę. Po przerwie gospodarze szybko stracili gola na 0:2, ale w 55 minucie jeszcze mogli mieć nadzieje na dobry wynik, gdy Mateusz Jankowski pokonał bramkarza gości. Tego dnia nie byli jednak w stanie przeciwstawić się rywalowi. Trener Marek Kwiatkowski nie przeprowadził ani jednej zmiany.

Grom grał w składzie: Ćwiek – Błaszczak, Gładek, Cicherski, Golicki – Jankowski, Błażek, Drewek, Kowalczyk – Grabowski, Miecznik.

Błękitni Stare Pole zgodnie z planem zdobyli 3 punkty w Korzeniewie. Wynik mógł być bardziej okazały niż 3:1, ale piłkarze trenera Przemysława Marusy nie wykorzystali jeszcze co najmniej trzech znakomitych okazji. Ozdobą meczu była bramka Marcina Rychlika, który tuż przed przerwą przelobował bramkarza Wisły uderzeniem z 25 metrów. Współautorem był wiatr, bo zmienił kierunek lotu piłki. Pozostałe gole dla drużyny ze Starego Pola strzeliło dwóch Jacków: Bykowski (5) i Rosenau (70).

Błękitni: Klein – Wrona, Lepczak, Marcin Rychlik, Maciej Rychlik, Karlak (85 Jasnoch) – Rosenau, Kurek (65 Orłowski), Buć (70 Wiedeński), Oller (55 Patryk Richert) – Bykowski.

Delcie nie udało się zdobyć punktów na swoim terenie. W niedzielę przegrała 1:4 (1:2) z mocnym Centrum Pelplin, ale to miłoradzanie prowadzili od 12 minuty po trafieniu Cezarego Kossarzeckiego, który dobił strzał Szklarczyka. Goście strzelili gole w 34 i 35 minucie, a potem w drugiej połowie w 55 i 70 minucie.

- Pierwsze 20 minut należało do nas. Potem gra się wyrównała i tak już było do końca meczu. Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania, nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę, ale trzeba powiedzieć, że zemściły się na nas niewykorzystane sytuacje – relacjonuje Tadeusz Majewski, prezes Delty.

Delta: Krawczyk – Figlewski (70 Grunau), Jeleń, Woliński, Manteufel – Stachecki (46 Ulkowski), Maciuński, Kowalczyk (75 Zawicki), Modrzejewski – Kossarzecki, Szklarczyk (80 Gapiński).

Po 16 kolejkach w grupie II piątej ligi Grom zajmuje 7 miejsce, a Błękitni – 8 lokatę i obie nasze drużyny mają po 23 pkt. Miłoradzanie są na 10 pozycji (19 pkt).