V liga. Błękitni Stare Pole - Pomezania Malbork 0:2. Już w środę kolejne mecze

W pierwszym meczu Pomezania pokonała Błękitnych u siebie 2:0. W rewanżu powtórzyła wynik na wyjeździe. Fot. R.Konczyński
W 26 kolejce V ligi w derbach pomiędzy Błękitnymi a malborską Pomezanią padł identyczny wynik jak w rundzie jesiennej. Żadna z drużyn nie zachwyciła swoją grą.

Błękitni: Malewski (80 Klein) - Kotowski, Karlak, Tymiński, Wiercioch (75 Gortatowski), Lepczak, Marszałek, Tomczyk, W. Richert, P. Richert, Zalewski.

Pomezania: Kacprowicz (80 Sosna) - Wilk, Jabłoński, Jeleń, Owsianik, Pietrzyk, Konwa (45 Galeniewski), Rychlik, Daukszys (70 Jurczyk), Dryjas (60 Kobyliński), Sobieraj.

Gospodarze przystąpili do derbów bez pięciu podstawowych zawodników.
- Część nie zagrała z powodów rodzinnych, daliśmy też odpocząć tym piłkarzom, którym groziło wykluczenie za kartki, a chcieliśmy tego uniknąć. Potrzebujemy ich na ważny mecz z rezerwami Chojniczanki - mówi Józef Osnowski, wiceprezes Błękitnych.

Na mecz z Pomezanią gospodarze mieli więc tylko dwóch zawodników na ławce rezerwowych.
- Nie ma co ukrywać, przeciwnik był lepszy - przyznaje Józef Osnowski.
- Mecz generalnie na słabym poziomie z obu stron. My też niczego wielkiego nie zaprezentowaliśmy - dodaje Przemysław Marusa, trener malborskiej Pomezanii.

Kibice w pierwszej połowie nie zobaczyli ani jednej bramki. Pomezania objęła prowadzenie dziesięć minut po przerwie. Marcin Rychlik zagrał miękką piłkę za plecy obrońców, doszedł do niej Patryk Galeniewski i uderzył po długim rogu. Goście podwyższyli wynik w 70 minucie po akcji dwóch Mateuszów - Kobyliński wykorzystał dośrodkowanie Pietrzyka.

W 87 minucie Błękitni mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale Michał Tomczyk nie wykorzystał rzutu karnego.

Piątoligowcy już w środę (3 czerwca) rozegrają kolejną serię spotkań. Drużynę ze Starego Pola czeka trudny wyjazdowy mecz z Chojniczanką II, w którym - jak mówi Józef Osnowski - chcieliby zdobyć chociaż jeden punkt. Pomezania jedzie do Nowego Dworu Gdańskiego na spotkanie z Żuławami, by zrewanżować się za porażkę 0:1 z rundy jesiennej.