V liga. Grom Nowy Staw pokonał Czarnych Przemysław

Grom Nowy Staw pokonał 5:2 (1:1) Czarnych Przemysław w 22 kolejce V ligi. Wygrali też Błękitni Stare Pole, a Jurand Lasowice Wielkie znów przegrał.

Mecz Gromu Nowy Staw z Czarnymi Przemysław nie zaczął się najlepiej dla gospodarzy, rozgrywających swoje spotkania w Malborku. Już w pierwszej minucie pojedynku Czarni wyszli na prowadzenie, zmuszając podopiecznych trenera Marka Kwiatkowskiego do odrabiania straty. Udało się to w 15 minucie Robertowi Wesołowskiemu.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1 i wydawać się mogło, że Czarni są w stanie sprawić niespodziankę, podobną do tej z 16 kolejki, gdy pokonali u siebie 1:0 Pomezanię Malbork. Szybko okazało się, że sensacji nie będzie. Wkrótce po wznowieniu gry Bartosz Drewek dał Gromowi prowadzenie, a potem jeszcze dwukrotnie pokonywał bramkarza gości (ok. 59 i 80 minuty). W międzyczasie bramkę zdobył też Tomasz Grabowski (ok. 68 minuty). Goście strzelili w końcówce meczu jeszcze jednego gola, ale pojedynek skończył się wygraną Gromu 5:2.

- To był ciężki mecz. Wiedzieliśmy, że Czarni przyjadą tu, by bronić się ośmioma, dziewięcioma piłkarzami, a dodatkowo daliśmy im jeszcze prezent pozwalając na strzelenie szybkiego gola - mówi Marek Kwiatkowski, trener Gromu Nowy Staw. - W drugiej połowie zespół pokazał jednak to, co w piłce jest najważniejsze - charakter. Gra była prowadzona w nerwowej atmosferze, ale widać, że drużyna chce wygrywać.

Ta wygrana zapewnił nowostawianom utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli przynajmniej do 23 kolejki, w której zmierzą się z Radunią Stężyca.

W innych meczach 22 kolejki V ligi Błękitni Stare Pole pokonali 3:1 drużynę Meteor Pinczyn po golach Radosława Zielonki (45), Macieja Rychlika (50) i Radosława Pinkusa (70), a Jurand Lasowice przegrał na wyjeździe 0:1 z Wisłą Korzeniewo. Wicelider tabeli - Pomezania Malbork - w niedzielę (1 maja) zagra na wyjeździe z Chojniczanką II Chojnice.