V liga. Jurand Lasowice wygrał z Chojniczanką II. Grom Nowy Staw przegrał z Żuławami Nowy Dwór

Jurand Lasowice Wielkie pokonał 5:2 Chojniczankę II Chojnice, a Grom Nowy Staw uległ 2:3 Żuławom Nowy Dwór Gdański w 3 kolejce V ligi.

W środę (27 sierpnia) odbyły się mecze 3 kolejki V ligi. Więcej powodów do zadowolenia mają po swoim spotkaniu piłkarze Juranda Lasowice, którzy pokonali na własnym boisku 5:2 Chojniczankę II Chojnice.

Gole dla Juranda strzelili: Paweł Majka, Dawid Kępka, Karol Polus (2) i Karol Maszka.

Tomasz Mazurek, trener Juranda, mimo zwycięstwa był po meczu niezadowolony, zwłaszcza z postawy zawodników w drugiej połowie. Lasowiczanie do przerwy prowadzili 3:0, ale potem pozwolili rywalom "złapać kontakt". Na szczęście 3 punkty trafiły na konto gospodarzy.

Trener Gromu Nowy Staw Marek Kwiatkowski również był niezadowolony po spotkaniu w Nowym Dworze Gdańskim, ale w jego przypadku powodem złości była porażka oraz decyzja sędziego o wyrzuceniu z boiska Tomasza Grabowskiego. Napastnik Gromu zobaczył dwie żółte kartki, zdaniem szkoleniowca nowostawian niesłuszne, i po pół godzinie goście grali w dziesięciu.

Do tego momentu Grom prowadził 2:0 po bramkach Wojciecha Miecznika i Martina Stracha. Skończyło się wynikiem 2:3.