V liga. Pomezania Malbork - Kornowscy Szarża Krojanty 7:2 (3:1)

W ostatnim meczu przed swoją publicznością w rundzie jesiennej Pomezania gładko pokonała Szarżę. Hat-tricka skompletował Łukasz Konwa, który pojawił się na boisku po przerwie.

Już po kwadransie mecz ułożył się po myśli malborczyków, którzy prowadzili 2:0. Najpierw, w 14 minucie, Mateusz Daukszys ładnie przymierzył z 18 metrów po długim rogu. Już minutę później wynik strzałem głową z bliskiej odległości podwyższył Piotr Sobieraj; asystę zaliczył Piotr Wilk, mocno i dokładnie dośrodkowując z lewej strony spod linii końcowej.

Od 19 minuty Pomezania grała w przewadze jednego zawodnika, gdy za drugą żółtą kartkę murawę musiał opuścić piłkarz Szarży, Mateusz Żakowski (pierwsza żółta za brutalne wejście, a druga za faul taktyczny przed polem karnym gości). Krótko potem, w 21 minucie, znów na listę strzelców wpisał się Mateusz Daukszys, który dostał podanie w "uliczkę" od Kamila Dryjasa i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości.

Malborczycy stracili bramkę w 31 minucie. Dominik Skopiak obronił uderzenie z bliskiej odległości, ale przy dobitce Szymona Piotrowskiego był już bezradny.

W drugich 45 minutach gra toczyła się niemal bez przerwy, z drobnymi wyjątkami, na połowie drużyny z Krojant. Efektem były cztery gole dla gospodarzy. Łukasz Konwa wykorzystał dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem - 4:1 w 59 minucie, 5:1 w 61 minucie. Sześć minut później ten sam zawodnik zaliczył asystę, wycofując z pola karnego piłkę do Damiana Śliwki, który płaskim strzałem tuż zza "szesnastki" podwyższył na 6:1.

W 81 minucie goście zdobyli swoją drugą bramkę - Patryk Zenik po akcji lewą stroną uderzył nad Grzegorzem Misztą, jednak już w kolejnej akcji, po rozpoczęciu od środka, Pomezania ustaliła wynik spotkania. Tomasz Owsianik dośrodkował z prawej strony w pole karne, Mateusz Daukszys trafił w bramkarza, ale Łukasz Konwa odbitą piłkę wpakował pod poprzeczkę - 7:2.

Pomezania - Kornowscy Szarża Krojanty 7:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Mateusz Daukszys (14), 2:0 Piotr Sobieraj (15), 3:0 Daukszys (21), 3:1 Szymon Piotrowski (33), 4:1 Łukasz Konwa (59), 5:1 Konwa (61), 6:1 Damian Śliwka (67), 6:2 Patryk Zenik (81), 7:2 Konwa (82).

Pomezania: Skopiak (63 Miszta) - Wilk, Jabłoński, Jeleń, Jurczyk (50 Śliwka) - Dryjas, Gdela (70 Ratajczyk), Rychlik, Daukszys, Owsianik - Sobieraj (46 Konwa).

Szarża: Pestka - Zenik, Pawełek, Stanisławski, Lorbiecki - Żakowski, Domachowski, Piotrowski, Laska - Frymark, Wyszomierski.