V liga. Pomezania Malbork rozgromiła Beniaminka Starogard Gdański [ZDJĘCIA]

Szóste zwycięstwo w szóstym meczu nowego sezonu V ligi odniosła malborska Pomezania. W sobotę (15 września) pokonała na swoim boisku nadspodziewanie wysoko, bo aż 8:1 Beniaminka 03 Starogard Gdański.

To zaskakujący wynik, w końcu był to mecz na szczycie - lidera z trzecią drużyną w tabeli. I mógł ułożyć się fatalnie dla gospodarzy, bo starogardzianie już w 1 minucie zmarnowali świetną okazję z kilku metrów. Potem nadal prezentowali się dobrze i wyglądali na groźnego przeciwnika, ale po akcjach w 12 i 13 minucie malborczycy ułożyli pod siebie pierwszą połowę.

Najpierw Piotr Sobieraj wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Wojciechu Szosce. Minutę później Sobieraj z lewej strony bardzo dobrze zamknął dośrodkowanie Tomasza Owsianika, uderzając głową z 5 metrów nie do obrony. Gospodarze kontrolowali wynik, starali się grać uważnie w obronie i stwarzali zagrożenie w ataku, ale już nie tak duże i więcej goli nie padło.

"Wejście smoka" malborczycy mieli zaraz po przerwie. Już w 46 minucie Szoska podwyższył strzałem z ok. 11 metrów, wykorzystując przytomne zagranie Sobieraja. W 51 minucie wprowadzony na początku drugiej połowy Patryk Korynt oddał piękne uderzenie pod poprzeczkę z okolicy linii 16 metrów. Także ten zawodnik zdobył piątą bramkę dla Pomezanii na kwadrans przed końcem meczu; dostał podanie za plecy obrońców, wyszedł sam na sam z bramkarzem i huknął pod poprzeczkę.

To był ważny gol, bo wcześniej goście na kilkanaście minut przejęli inicjatywę, czego efektem było trafienie w 73 minucie - na pocieszenie pozostaje im fakt, że była to najładniejsza bramka meczu, piłka po uderzeniu zza pola karnego w długi róg wpadła w samo "okienko".

W 81 minucie Piotr Sobieraj po akcji lewą stroną i,uderzeniu o dalszy słupek skompletował hat-tricka. W 87 minucie swoją pierwszą bramkę w seniorskiej piłce zdobył junior Michał Tułodziecki, strzelając z kilku metrów. Piłka spadła mu pod nogi po tym, jak końcówką stopy w trudnej pozycji w powietrzu odbił ją Szoska. Okazałe zwycięstwo przypieczętował w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Bartosz Drewek po indywidualnej akcji i strzale w długi róg.

Bramki: Piotr Sobieraj (12 karny, 13, 81), Patryk Korynt (51, 75), Wojciech Szoska (46), Michał Tułodziecki (87), Bartosz Drewek (90+1).

Pomezania: Pelcer – Leszczyński (46 Polus), Jeleń, Skalski (67 Kielar), Owsianik – Sobieraj, Ziemak, R. Galeniewski (46 Korynt), Szoska – Bełz (78 Tułodziecki), Drewek.

W 7 kolejce malborczycy zagrają na wyjeździe z Pogonią Prabuty.

Zobacz: Spektakl Magic Malbork Night Show 2018 (fragmenty)