V liga. Pomezania Malbork rozgromiła Szarżę Krojanty 7:1 (3:1)

Pomezania w formie. Piątoligowcy z Malborka po dobrej grze w meczu 3 kolejki nie dali żadnych szans Kornowskim Szarży Krojanty. Przy odrobinie szczęścia i większej skuteczności wynik mógł być dwucyfrowy.

Bramki: Pomezania - Sobieraj (20), Ziemak (23), Marszałek (30), Konwa (48, 84), Owsianik (59), Dryjas (71); Szarża - Mateusz Frymark (37).

Pomezania grała w składzie: Dębowski - Wilk, Jeleń, Jurczyk (46 Konwa), Owsianik - Marszałek (46 Jabłoński), Daukszys, Ziemak, Gdela, Dryjas (72 Just) - Sobieraj (63 Truszczyński).

Z wyjątkiem ostatnich dziesięciu minut pierwszej połowy goście stanowili zupełne tło dla dobrze grających gospodarzy. Po 32 minutach Pomezania prowadziła już 3:0. Wynik otworzył w 20 minucie Piotr Sobieraj, któremu dokładnie piłkę na głowę wrzucił Kamil Dryjas po akcji prawą stroną boiska.

Piotr Sobieraj miał też udział przy drugim golu - już pięć minut później. W lewym narożniku boiska powalczył o piłkę, odegrał do Roberta Gdeli, ten przekazał ją wchodzącemu w pole karne Sławomirowi Ziemakowi i pozostało "dopełenienie formalności" do pustej bramki.
32 minuta i 3:0 dla Pomezanii. Tym razem Ziemak popisał się świetnym prostopadłym podaniem z głębi pola, a Kamil Dryjas podał Piotrowi Marszałkowi. Młody napastnik strzelał już do pustej bramki.

Potem gospodarze trochę spuścili z tonu, a goście w 37 minucie uwierzyli (na moment), że jeszcze cokolwiek są w stanie zwojować w Malborku. Po faulu Bartosza Dębowskiego sędzia odwgizdał rzut karny, zamieniony na bramkę przez Mateusza Frymarka.

Po przerwie malborczycy dobili rywali. W 48 minucie Łukasz Konwa przelobował bramkarza z narożnika pola karnego; 58 - Tomasz Owsianik huknął z ok. 25 metrów pod poprzeczkę; 71 - Kamil Dryjas przystawił nogę po perfekcyjnym dośrodkowaniu Piotra Wilka; 84 - znowu Łukasz Konwa, tym razem wykończył kontrę strzałem tuż zza pola karnego.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0