V liga. Pomezania Malbork wymęczyła zwycięstwo z Czarnymi Przemysław [ZDJĘCIA]

Przy sztucznych światłach malborska Pomezania wygrała w piątek (17 sierpnia) swój drugi mecz w nowym sezonie V ligi. Pokonała 2:1 (2:0) Czarnych Przemysław.

Po wyjazdowym zwycięstwie na inaugurację 8:1 ze Spójnią Sadlinki tym razem wygrana była mniej okazała. Ale jak mówił przed sezonem trener Pomezanii Michał Anslik, ważne jest, by w każdym kolejnym meczu wyszarpywać trzy punkty. Nie bez znaczenia była też krótka przerwa od pierwszego spotkania. Drugi mecz w sezonie malborczycy rozegrali bowiem 48 godzin po zakończeniu pierwszego. Jednak gdyby pokazali lepszą skuteczność, ich całkiem licznie zebrani w piątkowy wieczór na stadionie przy Toruńskiej kibice nie musieliby do końca martwić się o wynik.

W pierwszej połowie przewaga Pomezanii nie podlegała dyskusji. W 8 minucie Sławomir Ziemak zagrał po przekątnej za plecy obrońców do Wojciecha Szoski, ten dobrze przyjął piłkę i przelobował bramkarza. Dziesięć minut później drugą asystę zaliczył Ziemak. Po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową przy samym słupsku strzelił Łukasz Skalski.

Jeszcze przed przerwą były szanse na podwyższenie wyniku. Z około 11 metrów groźnie, ale nad poprzeczką uderzył Bartosz Drewek, a po kolejnym rzucie rożnym i główce Tomasza Jelenia piłka w nieznacznej odległości minęła bramkę.

Druga połowa to już słabsza gra Pomezanii i szanse Czarnych, którzy na kwadrans przed końcem, po strzale Grzegorza Bonieckiego z dystansu, złapali kontakt bramkowy, a w samej końcówce stworzyli duże zagrożenie po rzucie rożnym - niewiele brakowało, a doprowadziliby do wyrównania. Gospodarze też mieli swoje okazje. Jeszcze przy stanie 0:0 Piotr Sobieraj przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a w końcówce doliczonego czasu gry Mateusz Sroka uderzył niewiele obok dalszego słupka.

Pomezania: O. Galeniewski - Owsianik, Skalski, Jeleń, Dryjas - Sobieraj (90+3 D. Jurczyk), R. Galeniewski, Ziemak (77 Kielar), Szoska (88 Korynt) - Bełz, Drewek (66 Sroka).

W następnej kolejce malborczyków czeka trudny, wyjazdowy mecz z Sokołem Zblewo, o którym mówi się, że jest jednym z głównych pretendentów do awansu.

Zobacz: Spektakl Magic Malbork Night Show 2018 (fragmenty)