V liga. Pomezania Malbork z ósmym zwycięstwem w tym sezonie. 6:0 z Tęczą Brusy [ZDJĘCIA]

Trzy bramki do przerwy, trzy po przerwie i malborska Pomezania dołożyła na swoje konto kolejne trzy punkty. W 8 kolejce beniaminek Tęcza Brusy nie był w stanie przeciwstawić się gospodarzom sobotniego meczu.

Mecz bez większej historii. Malborczycy już w 3 minucie objęli prowadzenie, gdy po rzucie rożnym wykonanym przez Macieja Bełza zawodnik gości skierował piłkę do własnej bramki. Drugi gol też był samobójczy. W 34 minucie Piotr Sobieraj przedarł się lewą stroną, ostro dośrodkował wzdłuż bramki, a tam wchodzący wślizgiem obrońca Tęczy interweniował na tyle pechowo, że odbita przez niego piłka wpadła do siatki.
Sześć minut później znowu Sobieraj uciekł rywalom na lewym skrzydle, wycofał na 11 metr do Kamila Dryjasa, który płaskim strzałem przy słupku podwyższył na 3:0.

Po przerwie Pomezania grała swoje, a beniaminek - inaczej niż w pierwszej połowie - stworzył już sobie 2-3 groźne sytuacje, ale było to już po kolejnych trafieniach gospodarzy. W 61 minucie podobnym uderzeniem, jak w pierwszej części spotkania, czwartą bramkę dla malborskiej drużyny zdobył Dryjas (asysta Sobieraja). W 70 minucie Wojciech Szoska strzelił najładniejszego gola meczu - z ok. 15 metrów przymierzył po długim rogu w "okienko". Pięć minut później Szoska dopisał sobie asystę po tym, jak z lewej strony wycofał do Sobieraja, a najskuteczniejszy zawodnik Pomezanii przymierzył z ok. 10 m przy słupku, trafiając po raz jedenasty w tym sezonie.

Pomezania: Pelcer - Leszczyński (67 Polus), Jeleń (61 Kielar), Skalski, Owsianik - Sobieraj (78 Tułodziecki), Ziemak, Galeniewski, Dryjas - Szoska, Bełz (75 Misarko).

Malborczycy z kompletem ośmiu zwycięstw prowadzą w tabeli drugiej grupy V ligi, mając cztery punkty przewagi nad Gwiazdą Karsin. W 9 kolejce podopieczni trenera Michała Anslika zagrają na wyjeździe z Orłem Subkowy.