V liga. Pomezania Malbork zagrała ostatni mecz w tym roku przed swoją publicznością [ZDJĘCIA]. Kontrolowane zwycięstwo z Borowiakiem

W 13 kolejce V ligi malborska Pomezania odniosła dwunaste zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni trenera Michała Anslika pokonali 2:0 Borowiaka Czersk, ustalając wynik do przerwy.

Przez około kwadrans gospodarze nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji bramkowej, ale wtedy na strzał z około 25 metrów zdecydował się Wojciech Szoska i decyzja przyniosła efekt w postaci pięknego gola. Piłka uderzona prawą nogą nabrała "odchodzącej" rotacji i wpadła pod poprzeczkę.

Ten pomocnik malborskiej drużyny jeszcze przed przerwą miał trzy szanse na poprawę swojego dorobku. Były też inne okazje i gospodarze mogli zejść do szatni z wyższym prowadzeniem. Ostatecznie zdobyli jeszcze jedną bramkę. Po rzucie rożnym powalony w polu karnym został Krystian Kielar, a "jedenastkę" w 37 minucie zamienił na gola Mateusz Sroka, uderzając po rękach bramkarza.

W pierwszej połowie malborczycy zdominowali przeciwnika, który właściwie nie stworzył sobie żadnej groźnej sytuacji. Po przerwie mecz wyglądał już inaczej. Goście zaatakowali odważniej i agresywniej, stając się równorzędnym rywalem i na dłuższe momenty przejmując inicjatywę, ale większego zagrożenia pod bramką Dawida Pelcera nie było. Z kolei gospodarze najlepszą okazję zaprzepaścili w końcówce, gdy Maciej Bełz w sytuacji sam na sam kopnął piłkę w poprzeczkę, a dobitkę Szoski głową zatrzymał obrońca Borowiaka.

Pomezania: Pelcer - Owsianik, Kielar, Jeleń, Dryjas - Szoska (90 Misarko), Sroka, Ziemak (83 Jurczyk), Marenowdowski (22 Tułodziecki) - Bełz, Drewek (68 Korynt).

To było dwunaste zwycięstwo lidera z Malborka w tym sezonie i ostatni mecz Pomezanii przed swoją publicznością w rundzie jesiennej. Malborczyków czekają teraz jeszcze dwa spotkania wyjazdowe - z Keramzytem Szprudowo i Chojniczanką II Chojnice.