V liga. Pomezania pokonała Pogoń Prabuty [ZDJĘCIA]. Dwa karne i bramka samobójcza

W 22 kolejce V ligi malborska Pomezania dołożyła trzy punkty dzięki zwycięstwu nad Pogonią Prabuty 4:0 (1:0) i utrzymała dwa punkty przewagi nad wiceliderem Gwiazdą Karsin.

Pomezania: Dawid Pelcer - Owsianik, Kielar, Skalski, Wujecki - Sobieraj, Ziemak (65 Jurczyk), Sroka (75 R. Galeniewski), Dryjas (42 Marendowski) - Szoska, Bełz (53 Gdela).

Gospodarze objęli prowadzenie już w 3 minucie. Po strzale Mateusza Sroki zza pola karnego najszybciej do piłki odbitej przez bramkarza dopadł Kamil Dryjas i dopełnił "formalności". To jedyny gol Pomezanii w pierwszej połowie, chociaż dwie świetne okazje miał jeszcze Piotr Sobieraj. W odstępie kilku minut dwukrotnie znalazł się w sytuacjach sam na sam z bramkarzem - raz przestrzelił, a później trafił prosto w niego.
Tuż przed przerwą Dawid Pelcer uratował malborską drużynę przed stratą gola, przenosząc piłkę nad poprzeczką po groźnym uderzeniu z dystansu.

Bardzo szybko, bo już w 47 minucie Pomezania podwyższyła prowadzenie. Michał Marendowski został sfaulowany w polu karnym. Mateusz Rutecki, bramkarz Pogoni, obronił strzał Sobieraja i dobitkę Wojciecha Szoski, ale ponownie Sobieraj z bliska wpakował piłkę do statki.

Kolejne bramki malborczycy zdobyli po błędach prabucian. W 51 minucie Sobieraj odebrał piłkę obrońcy i wystawił ją Szosce tak, że wystarczyło kopnąć do pustej bramki. Ponad dziesięć minut później zawodnik Pogoni tak niefortunnie główkował, że przelobował swojego bramkarza. Jak się potem okazało, samobójcze trafienie było ostatnim golem spotkania.

Goście nie poddali się i prowadzili otwartą grę. Raz powstrzymała ich poprzeczka, dwukrotnie Pelcer. Gospodarze też mieli dwie bardzo dobre okazje do zmiany wyniku. Sroka z karnego (ponownie faul na Marendowskim) trafił w poprzeczkę, a Szoska z woleja z wyskoku strzelił obok "okienka".

Kolejny mecz Pomezania rozegra na wyjeździe z Tęczą Brusy, która w 22 kolejce przegrała 0:4 z Gwiazdą Karsin.

Zobacz: Pomezania Malbork - Pogoń Prabuty. Rzut karny na 2:0