V liga. Pomezania przegrała z Gryfem Tczew w pierwszym meczu sezonu

Malborska Pomezania zaliczyła falstart na inaugurację nowego sezonu w V lidze. Przed swoją publicznością uległa Gryfowi 2009 Tczew 1:2. Wynik został ustalony już do przerwy. Jedynego gola dla Pomezanii strzelił Tomasz Jeleń.

W pierwszym kwadransie Dominik Skopiak, bramkarz malborskiej drużyny, obronił strzały Łukaszów Olszewskiego i Nadolnego z bliskiej odległości, ale w 19 minucie był bez szans. Z rzutu wolnego podyktowanego za faul Tomasza Jelenia (z Mateuszem Daukszysem tworzył parę stoperów Pomezanii) uderzył Michał Hadrysiak, piłka odbiła się od muru i zmyliła golkipera zespołu z Malborka.

W 21 minucie tym razem gospodarze wykorzystując stały fragment gry, doprowadzili do remisu. Jeleń, obrońca pozyskany w przerwie letniej z Delty Miłoradz, strzelił z rzutu wolnego z ok. 30 metrów mocno, nad murem i pod poprzeczkę.

W pierwszej połowie malborczycy mieli jeszcze okazję do podwyższenia wyniku, ale w 35 minucie po rajdzie Piotra Wilka prawą stroną i dograniu do Karola Szostka strzał tego drugiego w zamieszaniu podbramkowym obronił bramkarz tczewian, Damian Janiszewski. Tymczasem w kolejnej akcji goście byli skuteczniejsi i strzelili drugiego gola, jak się potem okazało, na wagę 3 punktów. Daukszys minął się z piłką, a Olszewski nie pomylił się w sytuacji sam na sam ze Skopiakiem.

Druga część spotkania przebiegała już wyraźnie pod dyktando drużyny malborskiej. Przyjezdni skupili się na obronie, a gospodarze zmarnowali kilka okazji. Zwłaszcza dwukrotnie na bardzo dobrych pozycjach znalazł się Łukasz Konwa, który pojawił się na boisku po przerwie. Raz przeniósł piłkę nad poprzeczką, a w drugiej sytuacji (bardzo dobre dośrodkowanie Daukszysa) futbolówkę zmierzającą do bramki wybił Hadrysiak.

Pomezania Malbork - Gryf 2009 Tczew 1:2 (1:2)

Pomezania: Skopiak - Kobyliński, Daukszys, Jeleń, Jabłoński (59 A. Galeniewski) - P. Galeniewski (46 Konwa), Rychlik, Wojtysiak, Wilk, Dryjas (77 Cicherski) - Szostek (59 Bełz).

Gryf 2009: Janiszewski - Rittrich, Saczuk, Hadrysiak, Malarski - Litwiński (65 Nowaczyk), Sroka, Kowalczyk (79 Grzesiak), Ł. Olszewski (81 Maciuński) - Nadolny, Dmitrzyk.