Dobra zabawa i świetna okazja, aby wspomóc potrzebujących z Fundacji "Nadzieja" II im. Stefanii Zaorskiej - w Nowym Stawie już po raz XVII odbył się Bal Nadziei. Wśród ponad dwustu gości pojawili się m.in. starosta malborski Mirosław Czapla, wicestarosta Waldemar Lamkowski, a także burmistrz Malborka Marek Charzewski. Zaproszeni goście wzięli udział w charytatywnej aukcji.

Podczas zabawy wystąpił zespół taneczny z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka pod przewodnictwem Agaty Ciok. Koncert dał również Tadeusz Seibert, który wspólnie z Markiem Rukatem, poprowadził także licytację.

Wśród fantów przeznaczonych na licytację znalazły się m.in. koszulki z autografami piłkarzy Lechii Gdańsk oraz rękawice bokserskie Dariusza Michalczewskiego. Nie zabrakło również zaproszeń do teatru, do stadniny koni czy też na strzelnicę. Licytowano także rowery, biżuterię oraz alkohole. Środki, które udało się zebrać dzięki licytacji to 17850zł

Podczas balu nie zabrakło tradycyjnych "złotych pączków". W jednym z nich znajdowało się złoto podarowane przez Danutę i Zygmunta Tomczonków. Ciastko z dodatkiem biżuterii wylosował burmistrz Malborka Marek Charzewski, który postanowił przekazać wygraną na licytację. Dzięki temu na konto fundacji wpłacono dodatkowe 700 zł. Całkowita kwota, jaką udało się zebrać dzięki "złotym pączkom" wyniosła 1793,50 zł.


Fundacja włączyła się także w akcję pomocy Szymonowi Mazurczakowi. W tym celu przygotowano specjalne pocztówki, na których goście oprócz życzeń dedykowanych chłopcu, przekazywali również dobrowolne datki "na znaczek". Udało się zebrać 1470 zł.

Całkowita kwota, która dzięki XVII edycji Balu Nadziei zasili konto fundacji wyniosła 47623, 50 zł.

Zabawa odbyła się w nowostawskim Kompleksie Służb Ratowniczych. O oprawę muzyczną zadbali zespół New Smail oraz DJ Mandaryn. Dania serwowała Teresa Jasińska.

Urząd miasta

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Wrażenie (gość)

Odnoszę wrażenie że fotograf kierował obiektyw w większości na balowiczów "smutnych" , a to był bal nadziei , a nie beznadziei.
A zebrana kwota robi wrażenie , chwała organizatorom i wszystkim ludziom dobrej woli.
Dlaczego nie ma takich wiadomości z balu Caritas który odbył się tydzień wczesniej.?