Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warsztaty "SOS dla sów" w Malborku. Najpierw prelekcja, potem nasłuchiwanie

rk
Fot. Materiały StowarzyszeniaOchrony Sów
Stowarzyszenie Ochrony Sów i Malborska Grupa Lokalna Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków zapraszają na bezpłatne warsztaty terenowe „SOS dla sów”, które odbędą się w Malborku 17 lutego.

Warsztaty odbywają się w ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie Ochrony Sów kampanii edukacyjnej pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności". Projekt dotowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Spotkanie w Malborku odbędzie się 17 lutego w godz. 17.30-20.30. Najpierw krótka prelekcja w skansenie rzemiosł (poziom -1) w Szkole Łacińskiej na Starym Mieście, a potem uczestnicy wyruszą w teren. Zapisy już trwają. Maksymalnie może wziąć udział 30 osób. Zgłoszenia przyjmuje Robert Parafiniuk z grupy OTOP: [email protected]. Wszelkie zapytania można przesyłać na adres mailowy koordynatora projektu: [email protected], tel. 511 298 539.

Spacer w ramach warsztatów będzie okazją do prowadzenia nasłuchów sów.
- Wybierzemy się w rewir puszczyka Strix aluco - najpopularniejszego gatunku sowy w Europie. Uczestników warsztatów prosimy o zabranie latarek i odpowiedni, ciepły terenowy ubiór - informują organizatorzy.

Do tej pory w spotkaniach terenowych na Pomorzu uczestniczyło blisko 240 osób.

Organizatorzy o sowach
Warsztaty „SOS dla sów” są wyśmienitą okazją do poznania tajemnic sowiego życia, w tym ich obecności wśród ludzi. A jest to wąsko wyspecjalizowana grupa ptaków, która wzbudza zarówno euforię, zachwyt, jak i niekiedy strach. Ten strach wynika z niewiedzy, zabobonów i przekazywanych z pokolenia na pokolenie historii, które mogą wywołać ciarki na plecach.
Naszym spotkaniem chcemy przybliżyć ekologię tych ptaków. Opowiedzieć i pokazać ciekawostki z ich życia. Pokazać, w jaki sposób efektywnie możemy chronić sowy, jak prowadzić ich obserwacje i nasłuchy, by nie płoszyć i nie stwarzać zagrożenia dla ich życia.
Przybliżymy specyfikę prac badawczych nad sowami. Opowiemy o naszej niezwykle ważnej inicjatywie – Atlasie Sów Polski – bazie obserwacji żywych czy martwych osobników oraz śladów ich bytowania. Zależy nam na promocji atlasu wśród ludzi, by zebrać jak najwięcej danych, które posłużą do lepszego rozpoznania liczebności i rozmieszczenia tych ptaków w kraju oraz ich ochrony czynnej. Każdy z nas może mieć wkład w ten ważny popularnonaukowy cel.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto