Michel Marbot, właściciel fabryki makaronów Malma, został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał go za winnego przywłaszczenia w 2007 roku ponad 6 tysięcy ton pszenicy durum wartej 6 mln zł. Było to zabezpieczenie kredytu, jaki producent makaronów zaciągnął w Banku Pekao SA.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Sytuacja właścicielska Malmy jest skomplikowana, bo w ciągu ostatnich lat produkcją makaronów zajmowały się różne spółki.
Znana w całym kraju "stara" Malma popadła w tarapaty finansowe i w 2006 roku przestała produkować, bo rękę na zapasach zboża położył największy wierzyciel - Bank Pekao SA. Malma sp. z o.o. w zasadzie przestała istnieć. Pozostawiła po sobie niespłacone, wielomilionowe długi. Ale w marcu 2007 roku została zarejestrowana nowa spółka - Malma Pasta i znowu zaczęła produkować w Malborku makaron, tyle że ze zboża przejętego przez Pekao SA na poczet zobowiązań wobec tej instytucji. I to tej sprawy dotyczy wyrok skazujący właściciela fabryki makaronów. W kwestii zmielonej pszenicy bank - jak się okazuje, z sukcesem - wystąpił przeciwko Marbotowi na drogę sądową.

To nie jedyny problem Michela Marbota zarządzającego spółką VVQFDE (obecny spadkobierca starej Malmy) produkującej w Malborku makaron, a we Wrocławiu także pierogi. W grudniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ odrzucił jego zażalenie na decyzję o ogłoszeniu upadłości Malmy. Syndyk masy upadłościowej już rozpoczął przygotowania do sprzedaży zakładów w Malborku i Wrocławiu.
- Będę walczył dla Malborka i dla moich pracowników do końca. Nigdy się nie poddam - mówi Michel Marbot.

Komentarze (24)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pracownicy malmy (gość)

Czy ktoś w Polsce jest kompetentny żeby zrobić porządek z oszustami, kłamcami, pan Marbod czuje się bezkarnie , prawo i orzeczenia sądowe nic nie znaczą .


Polska Dziennik Bałtycki, aktualizacja: 2011-01-18 09:43

Sąd odrzucił zażalenie Michela Marbota, właściciela słynnej dawnej Malmy (obecnie VVQFDE sp. z o.o.), na decyzję o ogłoszeniu upadłości firmy. Oznacza to, że syndyk masy upadłościowej już bez przeszkód rozpoczął przygotowania do sprzedaży zakładów w Malborku i Wrocławiu.


* UPADŁOŚĆ MALMY JEST PRAWOMOCNA. *

Tez byly pracownik (gość) (były pracownik Malmy)

Pachnie mi to osobistymi porachunkami kolego. Ja Panu Marbot na pewno nie zycze by wyladowal w pierdlu, wiem ze jest wsrod jego wrogow wiele osob ktore bardziej na to zasluzyly niz on. Pozdro

Profesor (gość)

Ta sprawa niestety pokazuje ze w sporze nie wygrywa ten kto ma racje, tylko ten kto ma wpływy i dobre relacje z mediami.

Pan Jan Krzysztof Bielecki i jego przyjaciele z Pekao bezkarnie zniszczyli Malme, i jeszcze pozwali do sądu jej prezesa za to, że sie starał im w tym przeszkodzić. Sądy mają związane ręce (Pan Bielecki jest doradcą premiere Donalda Tuska) a media są stronnicze i piszą to co im podsunie dział PR banku. Malma niestety nie ma takiego zaplecza i dla tego pewnie przegra tę wojne. Jeśli tak będzie, wraz z nią przegra panstwo prawa w Polsce.

A to będzie smutna wiadomość...

Przedsiębiorca (gość)

Każdemu życzę takiego prezesa jak Pan Michel Marbot, który tak odważnie walczy o swoją firmę i pracowników. Jest przykładem dla innych przedsiębiorców w naszym kraju. Obserwuje jak od lat broni sie w nierównej walce z wrogim bankiem Pekao S.A., który w bardzo brudny sposób próbował przejąć jego zakłady. Życzę załodze Malmy pomyślnego rozwiązania tej okropnej sytuacji.

D. K. (gość)

I w taki właśnie sposób światowej sławy polska firma wylądowała w koszu. Jak zostaną same pola z kartoflami to banki i skorumpowane urzędy zaczną się martwić co ze sobą zrobić.

Gość (gość)

Podpisują wszystko co im podłożą, bo się boją ,wolom się głupio uśmiechać ,niż złodziejowi powiedzieć że jest złodziejem ioszustem