Właściciel Malmy usłyszał wyrok

Michel Marbot, właściciel fabryki makaronów Malma, został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał go za winnego przywłaszczenia w 2007 roku ponad 6 tysięcy ton pszenicy durum wartej 6 mln zł. Było to zabezpieczenie kredytu, jaki producent makaronów zaciągnął w Banku Pekao SA.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Sytuacja właścicielska Malmy jest skomplikowana, bo w ciągu ostatnich lat produkcją makaronów zajmowały się różne spółki.
Znana w całym kraju "stara" Malma popadła w tarapaty finansowe i w 2006 roku przestała produkować, bo rękę na zapasach zboża położył największy wierzyciel - Bank Pekao SA. Malma sp. z o.o. w zasadzie przestała istnieć. Pozostawiła po sobie niespłacone, wielomilionowe długi. Ale w marcu 2007 roku została zarejestrowana nowa spółka - Malma Pasta i znowu zaczęła produkować w Malborku makaron, tyle że ze zboża przejętego przez Pekao SA na poczet zobowiązań wobec tej instytucji. I to tej sprawy dotyczy wyrok skazujący właściciela fabryki makaronów. W kwestii zmielonej pszenicy bank - jak się okazuje, z sukcesem - wystąpił przeciwko Marbotowi na drogę sądową.
∨ Czytaj dalejTo nie jedyny problem Michela Marbota zarządzającego spółką VVQFDE (obecny spadkobierca starej Malmy) produkującej w Malborku makaron, a we Wrocławiu także pierogi. W grudniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ odrzucił jego zażalenie na decyzję o ogłoszeniu upadłości Malmy. Syndyk masy upadłościowej już rozpoczął przygotowania do sprzedaży zakładów w Malborku i Wrocławiu.
- Będę walczył dla Malborka i dla moich pracowników do końca. Nigdy się nie poddam - mówi Michel Marbot.

Komentarze (24)

avatar
avatar
pracownicy malmy (gość)

Czy ktoś w Polsce jest kompetentny żeby zrobić porządek z oszustami, kłamcami, pan Marbod czuje się bezkarnie , prawo i orzeczenia sądowe nic nie znaczą .


Polska Dziennik Bałtycki, aktualizacja: 2011-01-18 09:43

Sąd odrzucił zażalenie Michela Marbota, właściciela słynnej dawnej Malmy (obecnie VVQFDE sp. z o.o.), na decyzję o ogłoszeniu upadłości firmy. Oznacza to, że syndyk masy upadłościowej już bez przeszkód rozpoczął przygotowania do sprzedaży zakładów w Malborku i Wrocławiu.


* UPADŁOŚĆ MALMY JEST PRAWOMOCNA. *

avatar
Tez byly pracownik (gość) były pracownik Malmy

Pachnie mi to osobistymi porachunkami kolego. Ja Panu Marbot na pewno nie zycze by wyladowal w pierdlu, wiem ze jest wsrod jego wrogow wiele osob ktore bardziej na to zasluzyly niz on. Pozdro

avatar
Profesor (gość)

Ta sprawa niestety pokazuje ze w sporze nie wygrywa ten kto ma racje, tylko ten kto ma wpływy i dobre relacje z mediami.

Pan Jan Krzysztof Bielecki i jego przyjaciele z Pekao bezkarnie zniszczyli Malme, i jeszcze pozwali do sądu jej prezesa za to, że sie starał im w tym przeszkodzić. Sądy mają związane ręce (Pan Bielecki jest doradcą premiere Donalda Tuska) a media są stronnicze i piszą to co im podsunie dział PR banku. Malma niestety nie ma takiego zaplecza i dla tego pewnie przegra tę wojne. Jeśli tak będzie, wraz z nią przegra panstwo prawa w Polsce.

A to będzie smutna wiadomość...

avatar
Przedsiębiorca (gość)

Każdemu życzę takiego prezesa jak Pan Michel Marbot, który tak odważnie walczy o swoją firmę i pracowników. Jest przykładem dla innych przedsiębiorców w naszym kraju. Obserwuje jak od lat broni sie w nierównej walce z wrogim bankiem Pekao S.A., który w bardzo brudny sposób próbował przejąć jego zakłady. Życzę załodze Malmy pomyślnego rozwiązania tej okropnej sytuacji.

avatar
D. K. (gość)

I w taki właśnie sposób światowej sławy polska firma wylądowała w koszu. Jak zostaną same pola z kartoflami to banki i skorumpowane urzędy zaczną się martwić co ze sobą zrobić.

avatar
Gość (gość)

Podpisują wszystko co im podłożą, bo się boją ,wolom się głupio uśmiechać ,niż złodziejowi powiedzieć że jest złodziejem ioszustem

Wybierz kategorię