Worek medali karateków MKKK w Ostródzie. Sprawdzian przed Bukaresztem

rk
Reprezentanci malborskiego klubu karate będą miło wspominać Ostródę i udział w I Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin IKO Mazury Cup 2017. Zdobyli aż 13 medali, a Hubert Philipp został uznany najlepszym zawodnikiem całej imprezy.

W hali sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zjawiło się 404 zawodników z 36 klubów z Polski i Rosji, a Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 11-osobowa drużyna. Funkcję trenera pełnił Wojciech Kunicki. Zawody sędziowali Maciej Kaczyński i Mariusz Banach.

Drużyna MKKK spisała się znakomicie, zdobywając 6 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe medale.

Pierwsze miejsca zajęli: Hubert Philipp z Malborka w kata juniorów i kumite juniorów -65 kg, Zuzanna Jaremko z Kwidzyna w kumite juniorek -65 kg, Monika Matlewska ze Sztumu w kumite juniorek -60 kg, Damian Stawicki z Malborka w kumite juniorów młodszych -65 kg i Jacek Troch z Malborka w grupie seniorów powyżej 35 lat w kategorii –80 kg (największa niespodzianka, bo startował pierwszy raz w takim turnieju).

Drugie miejsca: Marcel Falkowski z Kwidzyna w kumite kadetów –45 kg, Piotr Paczkowski z Kwidzyna w kumite młodzików –35 kg, Maciej Wójtowicz z Malborka w kumite juniorów młodszych +75 kg, Konstancja Wacławik z Kwidzyna w kumite juniorek +65 kg i junior Miłosz Wolak z Malborka w kategorii kata.

Trzecie miejsca: Miłosz Wolak w kumite juniorów -65 kg i Adam Paczkowski z Kwidzyna w kumite młodzików –35 kg.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został junior Hubert Philipp z malborskiej sekcji MKKK.

Dla kilkorga zawodników był to sprawdzian przed zbliżającym się Pucharem Europy w Bukareszcie. W stolicy Rumunii w dniach 25-26 listopada rywalizować będą: Zuzanna Jaremko, Hubert Philipp, Miłosz Wolak i Maciej Wójtowicz pod opieką sensei Wojciecha Kunickiego.