Wypadek na DK 22 za miejscowością Cisy [ZDJĘCIA]. Cztery osoby ranne, przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Cztery osoby ucierpiały w wypadku, do którego w sobotnie popołudnie (25 sierpnia) doszło na drodze krajowej nr 22 między Cisami a Gnojewem.

W wypadku na drodze krajowej nr 22 uczestniczyły trzy samochody: BMW, volvo i volkswagen transporter. Zderzyły się około godz. 13 mniej więcej dwa kilometry za Cisami w kierunku Tczewa.
- Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Kierowca samochodu volvo jadący w kierunku Malborka z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z BMW jadącym w stronę Tczewa. Następnie w to volvo uderzył volkswagen transporter również zmierzający w kierunku Tczewa - mówi mł. asp. Sylwia Kowalewska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Malborku. - Na tę chwilę nie wiadomo, kto odpowiada za spowodowanie wypadku. Na miejscu pracują śledczy i policyjny technik.

W wypadku ucierpieli kierujący i pasażerowie z volvo i volkswagena transportera. Jak wyjaśnia malborska straż pożarna, w najgorszym stanie była 61-letnia kobieta z tego pierwszego auta. Wezwane na miejsce Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało ranną do jednego ze szpitali w Gdańsku. Pozostali poszkodowani w wieku 60, 22 i 20 lat zostali przetransportowani do lecznic przez zespoły ratownictwa medycznego.
- Jedna osoba została przewieziona do szpitala w Sztumie, a dwoje do szpitala w Starogardzie Gdańskim - dodaje rzeczniczka malborskiej policji.

Ze strony straży pożarnej działania na miejscu wypadku prowadziły dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz OSP Stogi.

W tym samym czasie doszło też do jeszcze jednej groźnie wyglądającej sytuacji na DK 22. Przed Starym Polem od strony Malborka zderzyły się trzy samochody osobowe: vw golf IV, opel zafira i ford fiesta, ale na szczęście w tym przypadku nikt nie odniósł obrażeń.

[x-link]04611108-f04e-02be-2c71-5b65034140b0,f63487c1-b605-19e0-16d1-46f336cf85e4[/x-link]

Radosław Konczyński

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

28.08.2018, 21:24

Czytajac te komentarze chcialbym usłyszeć co ma do powiedzenia sam kierowca tego Bmw i Volvo.

28.08.2018, 21:13

Przypisanie kierowcy BMW winy tylko dlatego, ze nie utrzymał odpowiedniej odległości od samochodu przed nim jest totalną porażka !!!!!!
Niech się policja lepiej zajmie ta sprawą raz a porządnie !

28.08.2018, 21:09

Także po co aktualnie sprawa w sądzie ? Skoro już według komentarzy pseudo „ świadków” kierowca BMW jest winny ! Napisze krótko przyczepiliście chłopakowi łatkę nim pojawił się jaki kolwiek wyrok !!!!!!!! Sprawa jest w toku !!!! I jeszcze nic nie jest wyjaśnione !!!! Dlatego radze jeszcze raz zastanówcie się zanim co kolwiek napiszecie. Ile świadków tyle zeznań i każde z nich jest inne jakby opowiadali całkowicie o innych zdarzeniach.

28.08.2018, 18:20

Mariusz w 100% potwierdzam Twoja wersję. Jechałem przed Tobą, bezpośrednio za BMW. Już złożyłem zeznanie.

27.08.2018, 21:38

Mam dobry wzrok i chętnie poświadcze to gdzie trzeba będzie. A odjechałem bo strażacy kazali usunąc auta które stały najbliżej wypadku. Moje wszystkie dane mają odpowiednie służby. I nie mam problemu z młodymi ludzmi ani z nikim kto jezdzi daną marką samochodu. Mam natomiast problem z niebezpieczną jazdą kierowców niezależnie od ich wieku i marki auta jakim się poruszają. I zapewniam że nie ja jeden byłem świadkiem tego zdarzenia z taką wadą wzroku że widziałem cały manewr i przebieg efektu domina które zostało spowodowane przez kierowce BMW. Stało się jak się stało i to nie my a policja i sąd określi kto i w jakim stopniu zawinił. Częśc kierowców widział tylko moment zderzenia Volvo i busa VW. Zapytam raz jeszcze bo nie wiem czy doczytałaś. Czy zwróciłaś uwagę że BMW ma rozbity przód a Volvo pomimo uderzenia czołowego ma również uszkodzony tył? I jak myślisz jak to się stało? To co piszę to nie głupoty jak uważasz tylko to co widziałem i to co widac po autach jeżeli ktoś był troche dalej. Ale tak jak napisałem nie mi to osądzac bo są od tego odpowiednie instytucje. Zakładam że jako świadek podałaś swoje dane i przyłożysz rękę do rozwiazania sprawy w sądzie bo takowa napewno będzie.

27.08.2018, 20:35

Nie byliście tam ,gówno wiecie piszecie bzdury ten cały Mariusz niech kupi okulary sobie a jak ma tyle dopowiedzenia ,szkoda że nie widział wcześniej jak jechało Volvo i w jaki sposób sie zachowywało to akorat sam kolega juz nie widział i czemu tak szybko zmył sie z miejsca wypadku ...dziwne ale inni świadkowie maja co innego do powiedzenia tylko on jedyny ma taka wersje moze ma problem do młodych ludzi mających BMW . Od tego jest policja a nie bydło które nie potrafi sie zachować i piesze takie głupoty.

27.08.2018, 20:08

naprawdę?

27.08.2018, 20:07

Dokładnie tak było. Napisałem to trochę niżej . Jazda w stylu szybki i wściekły tak się właśnie skończyła. Dwa auta szybciej i byłbym na miejscu Volvo.

27.08.2018, 14:22

Dokładnie tak się stało.

27.08.2018, 12:30

Poszkodowani trafili do szpitali w: Gdańsku, Tczewie, Sztumie i Malborku. Winny jest ewidentnie kierujący z BMW, który wjechał w tył Volvo powodując jego zepchnięcie pod samochód dostawczy. Nie wiem co za troll pisze te kocopoły, że kolo z BMW jest niewinny, chyba on sam.

26.08.2018, 21:29

Jedno jest wiadomo moj mlodszy brat kierowal tym busem poniosl powazne obrazenia i winny za to zaplaci policja rozwiąże ta przyczyne. Ja i Moja rodzina tego dopilnujemy. Winny poniesie karę bo przez taka glupote moglbym stracic jedynego brata!!!

26.08.2018, 20:52

MALBORK PISZE TAKIE SAME BZDURY JAK TCZEW PISZA NIE WIADOMO KTO POPELNIL BLAD A WYZEJ PISZA ZE VOLVO ŻENADA

26.08.2018, 19:59

A zdołałeś dostrzec dlaczego wyjechało na czołówkę? Widziałeś może manewr BMW który wypchnął Volvo z toru jazdy? Nie zauważyłeś dlaczego BMW ma rozbity przód a Volvo uszkodzony tył mimo że udeżyło czołowo w busa? I nie zastanowiło Cie skoro tam byłeś dlaczego wszyscy kierowcy jechali temu młodemu kierowcy BMW i wskazali go drogówce jako sprawcy wypadku? Coś mało widziałeś.

25.08.2018, 20:12

Tak to jest jak sie wypożyczy samochód