Pociąg relacji Grudziądz - Malbork uderzył w kozła oporowego przy peronie 4 dworca kolejowego w Malborku. W wyniku uderzenia troje pasażerów doznało obrażeń i trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 19.50 w sobotę (29 sierpnia). Pociąg wjechał na peron 4, ale nie wyhamował i zatrzymał się dopiero na koźle oporowym ustawionym na torze.

- W wyniku uderzenia przewrócili się pasażerowie wewnątrz pociągu. Trójka dzieci doznała obrażeń w postaci potłuczeń, stłuczeń, rozcięć - opowiada mł. asp. Katarzyna Marczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku. - Jedno z dzieci zostało wypisane już ze szpitala, pozostałe zostały w nim na obserwacji.

Jak się dowiedzieliśmy od prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Malborku, poszkodowane dzieci w wieku 6, 7 i 15 lat trafiły do szpitala w Elblągu, gdzie znajduje się oddział chirurgii dziecięcej.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi policja, a także specjalna komisja kolejowa.

- Specjalna komisja kolejowa ustali, z jakich powodów wczoraj około godziny 20 pociąg (autobus szynowy) Przewozów Regionalnych relacji Grudziądz - Malbork na stacji Malbork nie zatrzymał się w odpowiednim miejscu, tylko uderzył w kozioł oporowy kończący peron - poinformował nas Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Podróżni mieli zapewnioną niezbędną pomoc. Urządzenia sterowania ruchem i semafory działały prawidłowo. Wszyscy pracownicy byli trzeźwi. Zdarzenie nie miało wpływu na ruch pociągów.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!